Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ триває тренінг із проектного менеджменту

В ЗНУ триває тренінг із проектного менеджменту

В ЗНУ триває тренінг із проектного менеджменту
16.09.2016 15:17 Все Головні новини Тренінг від Британської та Американської Ради

Сьогодні, 16 вересня, в Запорізькому національному університеті розпочався тренінг із проектного менеджменту, в якому взяли участь близько 20 учасників: студентів, викладачів, педагогів та психологів. Цей тренінг був організований координатором Проекту сприяння академічній доброчесності в ЗНУ, проректором із наукової роботи Геннадієм Васильчуком, студентським координатором цього проекту Оксаною Ковтун. Проводять його викладачі факультету іноземної філології: доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських та Олександра Головко в рамках співробітництва нашого вишу із Британською Радою в Україні за міжнародною програмою «Активні громадяни в усьому світі» та Американською Радою за Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні.

Нагадаємо, що Запорізький національний університет – один із десяти вітчизняних вишів, який працює у Проекті сприяння академічній доброчесності в Україні. Він реалізується Американськими радами з міжнародної освіти в партнерстві з МОН України і за підтримки Посольства США. Основними напрямками роботи за цим проектом є мінімізація списування і плагіату, а також антикорупційна діяльність. Що стосується програми «Активні громадяни в усьому світі», то вона орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній галузі та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу і соціальної відповідальності як базових якостей лідера 21 століття. Ще одна її мета - створення світу, в якому люди мають можливість мирно і ефективно взаємодіяти з іншими, задля сталого розвитку своїх громад.
Треба відзначити, що в цьому тренінгу з проектного менеджменту, беруть участь одночасно 10 українських вишів, серед яких і Запорізький національний університет. І що цікаво, сам захід проходить у форматі марафону одночасно в 10 вишах.
Під час тренінгу, який буде проходити впродовж двох днів 16 і 17 вересня, сформують команди з викладачів і студентів, які спільно працюватимуть над розробкою і втіленням у життя проектів соціальної дії, спрямованих на боротьбу з академічною недоброчесністю та підвищенням культури студентів і викладачів під час навчання та викладання. Основними вимогами до учасників цього тренінгу були відповідальність, креативність і бажання працювати в команді. На присутніх також очікували чимало цікавих інтерактивних форм роботи, вправ і завдань. Основною метою тренінгу для студентсько-викладацьких команд стало завдання сформувати і покращити навички планування, написання, розробки, реалізації та впровадження міні-проектів соціальної дії для становлення та популяризації академічної доброчесності в університеті.
Всіх учасників спочатку познайомили один із одним, із прикладами програм соціальної дії, які вже реалізовані. А згодом запропонували їм самим розробити проекти в різних галузях, зокрема що стосувалися б здоров’я, дозвілля, академічної доброчесності, покращення життя і навчання в університеті та інших аспектів життєдіяльності. Зазначимо, що на основі розроблених ідей будуть сформовані грантові пропозиції, які фінансуватимуться Британською та Американською Радами. Найкращі команди втілюватимуть на кампусах університету, починаючи з жовтня 2016 року.
Організатори тренінгу переконують, що співпраця викладачів і студентів та інших громадян, які активно взаємодіють і створюють проекти соціальної дії – це своєрідний вектор, за яким потрібно працювати і далі. Головне при цьому враховувати бажання людини і її мотивацію для початку роботи: вони допоможуть реалізувати свої мрії та досягти поставленої мети. «Впровадження змін на місцевому рівні може змінити на краще весь світ», - зазначає один із тренерів Олександра Головко. Треба також зазначити, що до таких тренінгів активно долучається не тільки студентська молодь і викладачі, але й інші громадяни та громадські організації, які готові ініціювати та реалізовувати соціальні проекти задля сталого розвитку нашого регіону.
З усією додатковою інформацією щодо участі у програмі можна ознайомитись на офіційному сайті Британської Ради (Вritish Councel) та на сайті проекту «Активні громадяни», де представлені вже реалізовані ідеї на території України та за її межами.

Олена Переверзєва

Схожі новини