Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ триває тренінг із проектного менеджменту

В ЗНУ триває тренінг із проектного менеджменту

16.09.2016 15:17 Все Головні новини Тренінг від Британської та Американської Ради

Сьогодні, 16 вересня, в Запорізькому національному університеті розпочався тренінг із проектного менеджменту, в якому взяли участь близько 20 учасників: студентів, викладачів, педагогів та психологів. Цей тренінг був організований координатором Проекту сприяння академічній доброчесності в ЗНУ, проректором із наукової роботи Геннадієм Васильчуком, студентським координатором цього проекту Оксаною Ковтун. Проводять його викладачі факультету іноземної філології: доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських та Олександра Головко в рамках співробітництва нашого вишу із Британською Радою в Україні за міжнародною програмою «Активні громадяни в усьому світі» та Американською Радою за Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні.

Нагадаємо, що Запорізький національний університет – один із десяти вітчизняних вишів, який працює у Проекті сприяння академічній доброчесності в Україні. Він реалізується Американськими радами з міжнародної освіти в партнерстві з МОН України і за підтримки Посольства США. Основними напрямками роботи за цим проектом є мінімізація списування і плагіату, а також антикорупційна діяльність. Що стосується програми «Активні громадяни в усьому світі», то вона орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній галузі та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу і соціальної відповідальності як базових якостей лідера 21 століття. Ще одна її мета - створення світу, в якому люди мають можливість мирно і ефективно взаємодіяти з іншими, задля сталого розвитку своїх громад.
Треба відзначити, що в цьому тренінгу з проектного менеджменту, беруть участь одночасно 10 українських вишів, серед яких і Запорізький національний університет. І що цікаво, сам захід проходить у форматі марафону одночасно в 10 вишах.
Під час тренінгу, який буде проходити впродовж двох днів 16 і 17 вересня, сформують команди з викладачів і студентів, які спільно працюватимуть над розробкою і втіленням у життя проектів соціальної дії, спрямованих на боротьбу з академічною недоброчесністю та підвищенням культури студентів і викладачів під час навчання та викладання. Основними вимогами до учасників цього тренінгу були відповідальність, креативність і бажання працювати в команді. На присутніх також очікували чимало цікавих інтерактивних форм роботи, вправ і завдань. Основною метою тренінгу для студентсько-викладацьких команд стало завдання сформувати і покращити навички планування, написання, розробки, реалізації та впровадження міні-проектів соціальної дії для становлення та популяризації академічної доброчесності в університеті.
Всіх учасників спочатку познайомили один із одним, із прикладами програм соціальної дії, які вже реалізовані. А згодом запропонували їм самим розробити проекти в різних галузях, зокрема що стосувалися б здоров’я, дозвілля, академічної доброчесності, покращення життя і навчання в університеті та інших аспектів життєдіяльності. Зазначимо, що на основі розроблених ідей будуть сформовані грантові пропозиції, які фінансуватимуться Британською та Американською Радами. Найкращі команди втілюватимуть на кампусах університету, починаючи з жовтня 2016 року.
Організатори тренінгу переконують, що співпраця викладачів і студентів та інших громадян, які активно взаємодіють і створюють проекти соціальної дії – це своєрідний вектор, за яким потрібно працювати і далі. Головне при цьому враховувати бажання людини і її мотивацію для початку роботи: вони допоможуть реалізувати свої мрії та досягти поставленої мети. «Впровадження змін на місцевому рівні може змінити на краще весь світ», - зазначає один із тренерів Олександра Головко. Треба також зазначити, що до таких тренінгів активно долучається не тільки студентська молодь і викладачі, але й інші громадяни та громадські організації, які готові ініціювати та реалізовувати соціальні проекти задля сталого розвитку нашого регіону.
З усією додатковою інформацією щодо участі у програмі можна ознайомитись на офіційному сайті Британської Ради (Вritish Councel) та на сайті проекту «Активні громадяни», де представлені вже реалізовані ідеї на території України та за її межами.

Олена Переверзєва