Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші тривають тренінги з проектної діяльності для учасників конкурсу із вдосконалення іміджевої політики факультетів

У виші тривають тренінги з проектної діяльності для учасників конкурсу із вдосконалення іміджевої політики факультетів

У виші тривають тренінги з проектної діяльності для учасників конкурсу із вдосконалення іміджевої політики факультетів
21.11.2018 15:27 Все Головні новини

Двадцятого листопада відбувся черговий тренінг  із проектної діяльності для представників  факультету журналістики, факультету іноземної філології, філологічного факультету,  а також Економіко-правничого коледжу в рамках проведення загальноуніверситетського конкурсу із вдосконалення іміджевої політики факультетів на приз ректора вишу Миколи Фролова. Цей тренінг  провела академічний координатор проекту «Європейська проектна культура», доцент Вікторія  Меняйло.

Нагадаємо, що з початку нового навчального року у виші активно триває процес ребрендінгу освітнього закладу. В рамках цього процесу в ЗНУ проходить загальноуніверситетський конкурс із вдосконалення іміджевої та корпоративної політики університету, загальний призовий фонд якого складає 90 тисяч грн. Конкурс триватиме з 19 листопада по 19 грудня 2018 року. У цьому конкурсі можуть взяти участь представники різних факультетів та коледжів ЗНУ, які зможуть запропонувати нові  ідеї та пропозиції з модернізації іміджевої політики факультетів.

Відзначимо, що участь у цьому тренінгу повинна дати змогу викладачам активно займатись проектною діяльністю, отримувати гранти,  покращувати свої знання в цій галузі та втілювати свої проекти у життя.

Треба зауважити, що заняття для учасників тренінгу проходили в атмосфері живого спілкування і дискусії, де викладачі висловлювали свою точку зору, опановували нову інформацію та одночасно здобували  практичний досвід. Так, для них були підготовлені презентації, творчі завдання,  інтерактивні вправи, які допоможуть у майбутньому створювати цікаві і актуальні  проекти. Учасники  працювали невеликими групами по 3-4 чоловіки, формулюючи детальну ціль, завдання і загальну мету проекту. Також вони отримували фахові консультації від модератора тренінгу. Наприклад, викладачі під час тренінгу дізнались як підготувати проектну заявку, як визначити проблему, мету, ціль, завдання і методи реалізації проекту, як побудувати «дерево цілей», в чому різниця між довгостроковою метою (місією) і детальною ціллю проекту. Також вони розглянули методи аналізу проблем та встановлення причино-наслідкових зв’язків - дерево проблеми; джерела інформації для обґрунтування актуальності проекту, методику побудови «дерева цілей», методику перебудування – від «дерева проблем» до «дерева цілей», тощо. Учасники виконали низку завдань, серед яких: визначення актуальності проблеми (проекту) та її обґрунтування, формулювання цілі за SMART-технологією (S – конкретна, M – вимірювана, A – досяжна,  R – реалістична, T – своєчасна).

Загалом, тематика проектів є досить різноманітною. Наприклад, вона стосується проведення профорієнтаційної роботи серед школярів, пояснення їм стратегії вибору професій, проведення конкурсів для абітурієнтів, створення асоціації випускників, проведення заходів для розширення інформаційної присутності вишу в медійному просторі та інше.

Відбір цих проектів буде здійснюватись за результатами експертизи проектів за такими критеріями:

- актуальність проекту, його відповідність стратегії розвитку університету й факультету, інтересам бенефіціарів та стейкхолдерів;

- якість концепції проекту: логічність і послідовність етапів його реалізації, запланованих дій і заходів; обгрунтованість, досяжність і усталеність результатів; інформаційна підтримка і вплив; обгрунтованість обсягу фінансування проекту;

- якість кадрового забезпечення проекту.

Загалом, проекти оцінюються за 100-бальною шкалою (актуальність і релевантність проекту – max 30 балів, якість концепції проекту – max50 балів, якість кадрового забезпечення проекту – max 20 балів).

При цьому, до 25 грудня учасники повинні подати свої проекти до проектного відділу, а  на початку січня за участі ректорату відбудеться публічний захист проектів, конкурс презентацій та визначення переможців, які отримають фінансування на свої проекти.

Нагадаємо, що тренінги з написання проектів для членів робочих групп факультетів триватимуть до 19 грудня. З графіком тренінгів та зразками заповнення заявки і формування кошторису можна ознайомитись нижче.

graf__k_provedennya_tren__ng__v_konkurs_proekt__v.docx

konkurs_proektov_byudzhet.xlsx

shablon_zayavki.docx