Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Як зробити урок математики захопливим?»: студентів навчали освітніх інновацій

«Як зробити урок математики захопливим?»: студентів навчали освітніх інновацій

«Як зробити урок математики захопливим?»: студентів навчали освітніх інновацій
28.04.2023 10:57 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної психологія освітній процес гостьова лекція інноваційні освітні технології Нова українська школа

Двадцять сьомого квітня 2023 року на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для студентів 2 курсу освітньої програми «Початкова освіта» організували гостьову лекцію на тему «Сучасний урок математики». Захід відбувся в межах дисципліни «Методика викладання: математична галузь». Доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Олена Андрющенко запросила на заняття вчительку початкових класів і зарубіжної літератури Комунального закладу загальної середньої освіти «Новозапорізька гімназія «СМАРТ» Долинської сільської ради Ганну Заставську.

 

Для знайомства зі студентами вчителька обрала стіну вражень «Flinga», на якій вони мали написати привітання та свої очікування від заняття. Інтерактивна лекція почалася з того, що майбутнім педагогиням запропонували за допомогою онлайн-сервісу «Mentimeter» поділитися думками щодо того, яким має бути сучасний урок математики в Новій українській школі. Після обговорення результатів опитування учасники зустрічі визначили, що сучасний урок математики в початковій школі – це урок-пошук, урок-дослідження, урок-діяльність, спрямований на розв’язання поставленої проблеми. Фахівчиня також наголосила, що професійна компетентність, зокрема методична грамотність педагога, його обізнаність щодо використання інноваційних освітніх технологій, упровадження педагогіки партнерства – це основоположні чинники для створення ефективного уроку в НУШ.

Під час зустрічі Ганна Заставська ознайомила студенство з новим електронним підручником і розробками уроків математики для 2 класу (авторки – Світлана Скворцова, Оксана Онопрієнко). Вона розповіла про освітні платформи, якими користується в педагогічній діяльності. Йшлося про платформу «LiveWorksheets» – інтерактивні аркуші для виконання молодшими школярами діагностичних робіт; проєкт «Інтерактивне навчання», що надає можливість учням проходити тестування з основних предметів і перевіряти якість і рівень своїх знань; онлайн-сервіс «LearningApps»; сайти з інтерактивними квестами. Майбутні вчительки дізналися, що пані Ганна – співавторка мобільного застосунку «Вивчаю – не чекаю». Із ним весело та цікаво вивчати математику та читання 1 – 4 класам. Також вона бере участь у пілотуванні цифрової платформи для навчання математики «Eduten», яка поєднує фінські освітні досягнення з гейміфікацією.

Особливо цінним для здобувачок вищої освіти було те, що вони мали змогу поставити запитання безпосередньо вчительці та отримати компетентні відповіді щодо організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання, особливостей проведення тематичних тижнів, участі вчителя в педагогічних конкурсах. Наприкінці зустрічі учасники зазначили, що вона була надзвичайно цікавою, корисною. Крім того, захід мотивував до навчання та подальшого професійного розвитку. Викладачі та студенти кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ щиро подякували Ганні Заставській за проведену на високому професійному рівні гостьову лекцію та запевнили, що мають великі надії на подальшу співпрацю з професіоналом-практиком.

Для довідки

Ганна Заставська – вчителька вищої категорії, вчителька-методистка, професіоналка-практик із багаторічним педагогічним стажем роботи. Із 2017 року – тренерка Нової української школи, супервізорка, освітня експертка з питань інституційного аудиту, керівниця методичного об’єднання вчителів початкової школи Долинської ОТГ. Ганна Заставська – учасниця багатьох педагогічних конкурсів: районний етап «Вчитель року 2011» (1 місце), районний етап «Урок ХХІ століття» (1 місце); районний та обласний етапи «Вчитель року 2019» (1 місце), Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2019» (3 місце); Дванадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» й виставка освіти за кордоном «World Edu 2020» (Диплом «Золота медаль»). Як вчителька-професіонал співпрацює з авторками підручника «Математика» Світланою Скворцовою та Оксаною Онопрієнко, бере участь у їхніх майстер-класах та вебінарах, записує відеоуроки з математики для учнів початкових класів у віртуальній школі «Ранок».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини