Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели День донора

У ЗНУ провели День донора

24.03.2011 15:47

Співпраця Запорізького національного та обласної станції переливання крові встигла перетворитися на добру традицію. Більше п’яти років на базі нашого університету проводиться День донора, під час якого до благородної справи врятувати чиєсь життя можуть долучитися всі бажаючі. Організаторами заходу виступив відділ виховної роботи, який долучився до "Марафону милосердя", розпочатого Запорізькою християнською церквою. Більшість із тих, хто прийшов до пункту забору крові, влаштованого на базі санаторію-профілакторію нашого вишу, вже не перший рік бере участь у цій справі, задля допомоги тим, для кого вона є справжнім порятунком.

Співчуття до хворих людей, а також забезпечення пільгами є головною метою стати донором серед студентів. Відповідно до існуючих пільг, учасникам Дня донора надається два дні звільнення від занять протягом навчального року, а також - грошова компенсація, яку вони мають витратити на обід. Цього року сума компенсації становить 25 грн. 59 коп. Крім того, усіх донорів безкоштовно обстежують на предмет виявлення антитіл до ВІЛ–СНІД та вірусів гепатиту.
Незважаючи на ряд причин, через які молоді люди відмовляються ставати донорами, багато студентів виявили бажання долучитися до доброї справи, що підтверджувала величезна черга в коридорах та біля 6 корпусу ЗНУ. Цього року бажаючих поділитись кров’ю станом на 11 годину було більше 30 чоловік, протягом дня тут очікують ще більше 100 осіб, відзначають працівники профілакторію ЗНУ. Це добре, адже донорство - більше, ніж почесна справа.
Судячи зі слів самих університетських донорів, вони, прийшовши на пункт забору крові, керувалися благородними переконаннями. Наприклад, третьокурсниця математичного факультету Анна Гуйтор зазначає, що розуміння того, що її кров може допомогти врятувати комусь життя і привела її до сюди.
Начальник відділу виховної роботи ЗНУ Світлана Кондратенко відзначила, що дуже приємним є той факт, що представники усіх факультетів нашого університету не залишаються байдужими до долі хворих людей, яким потрібна допомога. Зібрану кров буде передано на лікування онкохворих дітей до Запорізької обласної дитячої лікарні.

Марія Соболевська