Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному провели загальноуніверситетський День відкритих дверей

19.04.2011 09:58

17 квітні у Запорізькому національному відбувся загальноуніверситетський День відкритих дверей. Абітурієнти та їх батьки, завітавши на цей захід, змогли більше дізнатися про умови цьогорічної вступної кампанії, структуру нашого вишу, його переваги як державного вищого навчального закладу IV - найвищого - рівня акредитації. Крім спілкування з керівництвом університету й факультетів на гостей чекали екскурсії студмістечком, профдіагностика й запальні концертні виступи студентів ЗНУ.

Нагадаємо, що цього навчального року кожен факультет ЗНУ вже проводив для своїх майбутніх студентів факультетські дні відкритих дверей. Тож загальноуніверситетський захід став своєрідним підсумком цілої низки профорієнтаційних заходів. Серед старшокласників, які цього дня завітали до нашого університету, було чимало тих, хто не вперше переступив його поріг і вже встиг визначитися із майбутньою професією.
Це відзначив у своїй привітальній промові і в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар. Звертаючись до абітурієнтів та їх батьків, Олександр Григорович, зокрема, зазначив, що при такому важливому кроці, як вибір вищого навчального закладу, звісно, мають місце сумніви. Однак він сподівається, що ближче знайомство із ЗНУ допоможе присутнім остаточно визначитися із вибором. Адже наш університет, на його думку, «це – справжня корпорація освіти і науки з освітніми традиціями, які складалися потягом 80 років».
Також Олександр Бондар коротко розповів про інфраструктуру вишу і запевнив, що в університеті робиться все, аби у студентів залишилися незабутні враження від років навчання в цьому ВНЗ.
Відповідальний секретар приймальної комісії Ірина Бакаленко ознайомила старшокласників з умовами цьогорічної вступної кампанії. Зокрема, вона зазначила, що цьогорічний конкурсний бал складається з суми балів, вказаних у сертифікатах із трьох предметів і середнього балу атестату, а також, що мінімальний конкурсний бал цього року не підвищуватиметься і складатиме 124.
Зацікавила присутніх унікальна пропозиція, зроблена деканом економічного факультету Аллою Череп. Алла Василівна зазначила, що цьогорічні випускники зможуть одночасно опанувати дві спеціальності: крім основної, вибраної заздалегідь, усі охочі зможуть вступити і на спеціальність «Фінанси та кредит» на денно-заочній формі навчання. Тоді по закінченні вишу випускник отримає два повноцінні дипломи, що суттєво збільшить його конкурентоздатність на ринку праці.
Крім офіційної інформації на гостей університету чекала і насичена культурна програма. Як пояснили ведучі заходу – голова студентської ради ЗНУ Андрій Бондаренко і голова студентської ради Аліна Грушко, - завдяки зусиллям Центру культурно-масової роботи ЗНУ і студентській раді університету життя його студентів цікаве і насичене в позааудиторний час. Свої таланти майбутнім колегам демонстрували учасники вокальної студії «Кантилена» студент філологічного факультету Микола Білик і студентка факультету соціології та управління Ольга Сікорська, а також юна співачка з Економіко-правничого коледжу Яна Кліщук. Смішили залу бронзові призери Відкритого Кубку ректора з КВК -2010 команда «Упяточки», а виступ хореографічного колективу студентів факультету соціології та управління під керівництвом Андрія Крупкіна викликав овації.
Програма Дня відкритих дверей продовжилася ближчим знайомством абітурієнтів з обраними факультетами та коледжами, зустрічами із деканами та викладачами, екскурсіями студмістечком та корпусами ЗНУ. Усі бажаючі змогли перевірити правильність вибору своєї майбутньої професії, пройшовши профдіагностику, підготовлену представниками факультету соціальної педагогіки та психології. А також - звернутися до приймальної комісії, аби отримати відповідь на конкретні питання, пов’язані зі вступом до ВНЗ.
Як зазначила відповідальний секретар приймальної комісії Ірина Бакаленко, на захід завітали понад 600 майбутніх студентів. Однак варто врахувати те, що багато хто із запорізьких старшокласників уже встиг цього року побувати в ЗНУ на факультетських днях відкритих дверей та на пробних тестуваннях, влаштованих нашим університетом. Під час цих заходів абітурієнтам уже повідомили всю необхідну інформацію про вступну кампанію-2011. Тож, фактично, кількість тих, хто зацікавлений у вступі до нашого вишу значно більша. Крім того, Ірина Миколаївна відзначила велику зацікавленість батьків абітурієнтів. Багато хто з них після офіційної частини заходу звернувся до приймальної комісії по індивідуальні консультації, пов’язані з особливостями вступу до ВНЗ.
Узагалі, на її думку, захід пройшов на належному рівні, й майбутні абітурієнти отримали чимало корисної та цікавої інформації про наш виш.

Таміла Тарасенко,
Катеринла Гопенко