21 квітня 2011 р. на біологічному факультеті відбулося засідання «круглого столу» з питань інвестицій в науково-дослідні роботи за напрямами «Біотехнологія» та «Екологічне землеробство».
Метою зустрічі стала організація комунікації між потенційними інвесторами і керівниками науково-дослідних робіт біологічного факультету ЗНУ; пошук цікавих для обох сторін наукових тематик та налагодження подальшого співробітництва для створення виробництва, переробки екологічно чистих продуктів та системи утилізації відходів.
Ініціаторами зустрічі виступили: член правління Агентства регіонального розвитку «ПРІОРИТЕТ», керівник Центру природного землеробства в Запорізькій області Наталія Пічкур; голова правління Міської організації «Днепропетровский общинный фонд» Ігор Шпирка; голова правління культурно-просвітницького фонду «Александровский» Світлана Самарська; засновник фермерського господарства «Токмацьке-2010» Сергій Ольшанський, голова інвестиційної компанії «Пілот-Капітал» Олександр Мураховський.
Серед представників біологічного факультету були присутні: декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології, завідуюча лабораторії біоіндикації і біоекології РННВЦ «Екологія» Галина Дударєва, науковий співробітник навчально-науково-дослідної лабораторії клітинної та організменної біотехнології, доцент кафедри імунології і біохімії Євген Федотов, доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Олена Дубова, заступник декана біологічного факультету з наукової роботи, доцент кафедри імунології та біохімії Віра Копійка, заступник голови НТСА на біологічному факультеті Катерина Мідько.
Інвестори запропонували програму співробітництва з біологічним факультетом задля створення та впровадження у Запорізькій області інноваційної системи виробництва, переробки та реалізації екологічно чистих продуктів харчування. Вони виявили зацікавленість у студентській науковій діяльності та висловили готовність залучити науковий потенціал молодого покоління до розробки цікавих проектів, надавши матеріальну і технічну підтримку.
Науковці біологічного факультету запропонували для обговорення та подальшого впровадження у життя наступні напрями дослідження: захист агрокультури зернових, у тому числі - у співробітництві з іншими ВНЗ Запорізької області; оцінка якості води та ґрунтів; розробка ЕМ-технологій; визначення якості продуктів харчування; впровадження гірудотерапії; використання червоного каліфорнійського хробака при виробництві біогумуса; ландшафтний дизайн еко-поселень; оцінка паразитарного ураження риб, в тому числі при її штучному розведенні; упорядкування мисливських господарств.
Більшість студентів біологічного факультету при роботі над курсовими, дипломними та магістерськими роботами беруть участь у виконанні наукових тематик як з державного замовлення, так і з госпдоговорів.
У результаті засідання його учасники виявили взаємну зацікавленість у подальшому співробітництві інвесторів з біологічним факультетом, адже ЗНУ має великий науковий потенціал його талановитих вчених і студентів.
Біологічний факультет ЗНУ