Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ влаштували форум «Політика міжнародного права»

Студенти ЗНУ влаштували форум «Політика міжнародного права»

28.04.2011 11:01 Все Факультети Соціології та управління Юридичний

У Запорізькому національному університеті відбувся форум «Політика міжнародного права». Організаторами заходу виступили Наукові товариства студентів та аспірантів юридичного факультету і факультету соціології та управління.

Організатори заходу визначили його головною метою окреслення основних напрямів, пріоритетів теперішньої політики міжнародного права, а також – з’ясування проблем, пов’язаних із здійсненням політики міжнародного права, зокрема ролі України в зовнішньополітичному аспекті.
В.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар, відкриваючи форму, наголосив, що проведення цього заходу – виключно студентська ініціатива, яку із задоволенням підтримало керівництво вишу. Також Олександр Григорович відзначив, що, враховуючи останні політичні процеси, що відбуваються у світі, на сьогодні розгляд проблематики міжнародного права є особливо актуальним. До того ж, на його думку, кожен висококваліфікований юрист зараз має розбиратися у міжнародному праві.
Голова Запорізького осередку Союзу юристів України Валерій Біленко приєднався до цієї думки. Він висловив сподівання, що надалі такі студентські форуми стануть регулярними, а потім вийдуть на міжвишівській, а далі – і на міжобласний рівень.
Тема обговорення, справді, зацікавила студентів. Про це свідчить той факт, що із своїми доповідями перед аудиторією виступили не лише студенти четвертого курсу юридичного факультету (а саме тоді майбутні юристи вивчають дисципліну «Міжнародне право»), але й друго- і третьокурсники. Останні виявили ініціативу, висвітливши різноманітні аспекти вказаної тематики, що викликали їх цікавість.
Перед присутніми виступили доцент Олександр Ганзенко, голова НТСА юридичного факультету Віталій Харьков, студенти Ія Зозуль, Кирило Латишев, Дар’я Ніколаєнко, Олександр Коломоєць, Михайло Хмарський та інші.
Під час Форуму йшлося про роль України при здійснені політики міжнародного права, про перспективи вступу України до ЄС та майбутнє цієї організації; про визначення позицій та подальшого розвитку міжнародних організацій колективної безпеки (НАТО, ОАД, ШОС) тощо.
Деякі виступи викликали жваве обговорення і навіть дискусії серед учасників. Організатори форуму відзначили, що це – чудово, адже головне завдання заходу – навчити студентів думати, мати власну виважену позицію щодо важливих проблем сучасності.
В ухваленій за результатами проведення форуму резолюції зокрема пропонується надати рекомендації щодо проведення подібних заходів на більш високому рівні за підтримки відповідних органів державної влади.

Катерина Гопенко