Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося урочисте закриття конференції «Молода наука-2011»

У ЗНУ відбулося урочисте закриття конференції «Молода наука-2011»

29.04.2011 10:56

У Запорізькому національному університеті відбулося урочисте закриття IV всеуніверситетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука – 2011». Під час заходу молоді науковці ЗНУ підбили підсумки роботи секцій та факультетських Наукових товариств студентів та аспірантів, визначили перспективи своєї подальшої діяльності і відзначили найактивніших організаторів й учасників конференції.

Голова Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ Світлана Сириця розпочала захід презентацією першого тому збірника тез наукових доповідей учасників «Молодої науки». Справа в тому, що через велику кількість учасників цьогорічного заходу їх тези склали аж 5 томів. До першого увійшли доповіді членів математичної, фізичної, економічної секцій, а також секції, присвяченої філософії та історії релігії. Інші томи збірки вийдуть протягом наступного місяця.
Ще однією особливістю цьогорічної конференції стала значна кількість учасників, для яких участь у заході стала дебютом у науці. Організатори конференції вирішили підтримати наукові починання членів об’єднання творчої молоді «Молодий університет» і переможців Малої академії наук, видавши тези їх доповідей. Крім того, цього року в роботі «Молодої науки» взяли участь представники Запорізького національного технічного університету, Класичного приватного університету, Мелітопольського училища культури, Кримського факультету ЗНУ.
Голови факультетських НТСА продовжили захід своїми презентаціями. У їх виступах йшлося про особливості роботи кожної секції конференції, а також про найважливіші наукові події, які відбулися на факультетах протягом навчального року, такі, як засідання круглих столів, наукові семінари, перемоги студентів у різноманітних конкурсах та олімпіадах, презентацію діяльності НТСА перед студентами молодших курсів тощо. Усі доповідачі відзначили зростання кількості заходів та підвищення активності членів Товариства за останній рік. Зокрема, відзначили створене завдяки ініціативі наших студентів обласне об’єднання молодих науковці при Запорізькій обласній державній адміністрації.
В.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар, підбиваючи підсумки роботи конференції, відзначив, що цього року у її секційних засіданнях взяли участь 870 студентів, тоді як чотири роки назад лише 150 студентів стало учасниками «Молодої науки». Також Олександр Григорович підкреслив, що зросла і якість наукових робіт та закликав присутніх й надалі не знижувати планку свої наукових досліджень.
Цю думку поділяє і керівник Науково-дослідного сектору ЗНУ Вікторія Меняйло. «Уже три роки опікуюся діяльністю НТСА, тож із приємністю спостерігаю, як зростає науковий потенціал наших студентів та аспірантів. Чудово, що вони вже вийшли на обласний рівень», - зазначила Вікторія Іванівна. Також вона відзначила, що серед активних членів НТСА багато п’ятикурсників. Тож вона сподівається, що вони зможуть гідно продовжити свою наукову діяльність у нещодавно створеній в нашому університеті Раді молодих вчених, яка об’єднує молодих дослідників віком до 35 років.
Щойно обрана голова цієї Ради Русудан Махачашвілі відзначила, що п’ять років тому її як почесного гостя запросили на перше засідання НТСА (тоді - Наукового студентського товариства). Тож тепер вона на власні очі переконалася у тому, наскільки за цей час зріс науковий рівень студентів та аспірантів. Тим приємніше їй буде трохи згодом бачити в РМВ сьогоднішніх студентів й аспірантів. Вона сподівається на подальшу плідну співпрацю НТСА та Ради молодих вчених, адже перед ними стоїть спільне завдання: розкрити потенціал молодих дослідників на загальнообласному і навіть всеукраїнському рівні.
Кульмінацією заходу стало нагородження найактивніших учасників й організаторів конференції «Молода наука». Почесні грамоти отримали найактивніші члени кожної секції, а також учасники Наукового товариства учнівської молоді «Молодий університет». Серед останніх – десятикласниця Січового колегіуму Марина Гороховська, студентка ІІ курсу економіко-правничого коледжу Альона Лепська і першокурсниця ЕПК Єлізавета Одринська. Подякою ректора за успішну організацію засідань секцій відзначили голову НТСА Світлану Сирицю і голів факультетських підрозділів Товариства. Листом подяки відзначили також заступників деканів із наукової роботи і співробітників НДС Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко