Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Діяльність Центру післядипломної освіти та Центру бізнес-освіти: здобутки, проблеми, перспективи

Діяльність Центру післядипломної освіти та Центру бізнес-освіти: здобутки, проблеми, перспективи

29.04.2011 14:11

Минулого вівторка, на засіданні Вченої ради розглядалося питання щодо здобутків, проблем та перспектив розвитку Центру післядипломної освіти і Центру бізнес-освіти. Доповідачем виступив завідувач відділу аспірантури і докторантури, координатор освітніх центрів ЗНУ Геннадій Васильчук. Підставою для доповіді стали звіти керівників Центру післядипломної освіти Ірини Львової і Центру бізнес-освіти Олександри Біловош. Загалом були відмічені та проаналізовані позитивні зрушення у розвитку Центрів.

Відносно основних завдань, які Центр післядипломної освіти ставив перед собою на 2010-2011 роки це оптимізація набору слухачів. На основі аналізу попиту на перепідготовку були змінені ліцензійні обсяги за спеціальностями, з метою поліпшення наповнюваності груп. У свою чергу це призвело до позитивних змін показників «видатки-прибуток».
Щодо перспектив, які Центр післядипломної освіти ставить перед собою на наступний рік, можемо окреслити наступні: розширення спектру послуг, що надаються, розширення аудиторного фонду Центру і розробка нових форм навчання для розширення контингенту потенційних слухачів з інших регіонів України.
Наприкінці, необхідно відмітити, що діяльність Центру орієнтована, в першу чергу, на пошук інноваційних моделей та форм навчання, які будуть найбільш зручними і якісними для існуючих і майбутніх слухачів.
Цього навчального року Центр бізнес-освіти також значно розширив спектр своїх послуг, це: проведення короткострокових курсів з підвищення кваліфікації за акредитованими спеціальностями університету; проведення семінарів, тренінгів та майстер-класів. Також відбулося відкриття нових напрямів підготовки, а саме: соціальна педагогіка, розширення бізнесу спільно з інститутом підприємництва CISCO, міжнародні стандарти фінансової звітності і об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
За роки існування Центр налагодив співпрацю з багатьма установами міста Запоріжжя з питань підвищення кваліфікації. Значним чином зросла і кількість слухачів, які навчаються у Центрі, порівняно з минулими роками.
На жаль є й деякі перепони, які виникають на шляху розвитку Центру бізнес-освіти. Це, в-першу чергу, жорсткі межі у формуванні оплати слухачів (неможливість гнучкої фінансової політики) та невеликі матеріально-технічні труднощі.
Щодо перспектив, які Центр ставить перед собою на майбутнє, є такі: розробка та втілення у життя програм з підвищення кваліфікації сумісно з Управлінням СБУ у Запорізькій області та Управлінням МВС України у Запорізькій області; розробка і започаткування нових програм з підвищення кваліфікації та просування вже існуючих, проведення безкоштовних тренінгів для студентів та викладачів ЗНУ з Регіональним обласним фондом підтримки підприємництва.

Ірина Львова,
керівник Центру післядипломної освіти