Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Маленький ювілей: 15-ий випуск факультету соціальної педагогіки та психології

Маленький ювілей: 15-ий випуск факультету соціальної педагогіки та психології

Традиційним вальсом та гімном студентства «Гаудеамус» розпочався святковий вечір на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

Виконуючий обов’язки ректора університету Олександр Бондар привітав уісх присутніх з цією визначною в їхньому житті подією. Він відмітив:
- Ви вибрали дуже благородний, дуже відповідальний фах. Незалежно від того, чи станете ви психологом, соціальним педагогом або театральним діячем, я хочу, щоб ви розуміли, що диплом – це лише перепустка у доросле життя. Він дає не тільки можливості побудувати успішну кар'єру, але й зобов'язує вас до відповідальності за себе, за своїх близьких та за інших людей, які будуть поряд з вами.
За успішне навчання, наукову та організаторську діяльність грамотами ректора були відмічені Сергій Сабержанський, Уляна Закревська, Маргарита Спаська, Наталя Ем та багато інших активістів-випускників. Виконуючий обов’язки ректора ЗНУ та декан факультету СПП вручили дипломи з відзнакою магістрам зі спеціальностей «Психологія», «Соціальна педагогіка», «Педагогіка вищої школи» та «Театральне мистецтво». Дипломи також вручали завідувачі кафедр професори Наталія Шевченко та Галина Локарєва, доцент Наталія Заверико. Вихованці висловили вдячність своїм викладачам і наставникам, вручили пам’ятні медалі улюбленому декану Ользі Пономаренко та викладачу кафедри практичної психології Ользі Іщук.
Голова і «матуся» факультету Ольга Вікторівна привітала своїх вихованців та їх батьків з маленьким ювілеєм – 15-им випуском. Побажала вдачі, усмішок батьків та дітей, щасливого професійного та особистого життя. Багато добрих слів звучали зі сцени від викладачів факультету і керівників кафедр, від випускників денного та заочного відділення, батьків. Пісні та естрадні танці стали подарунками для присутніх від випускників та студентів молодших курсів СПП: Анни Носенко, Ксенії Мормуль та інших.
Ведучі свята – випускники театрального відділення Сергій Собержанський та Катерина Гринь – оголосили конкурс на заміщення віднині вакантних посад ведучих. Його з честю витримали новачки Ксенія Мормуль та Василій Коняшев. Вони продовжили естафету ведучих та запевнили «старших», що будуть з честю продовжувати сімейні традиції факультету.
На завершення гості мали змогу подивитися слайд-шоу, підготовлене випускниками факультету. Тут були згадки про навчання, родзинки студентського життя, а ще створили психологічно-гумористичний порівняльний портрет студентів та викладачів факультету: на яку тваринку хто схожий.
Кульмінаційним і прощальним моментом став запуск у небо повітряних кульок з записками бажань і останні світлини разом – на все життя.

Нова генерація випускників СПП: хто вони?

З року в рік факультет розвивається, зростає. Ростуть з ним, а іноді й швидше за нього, його вихованці. За словами доцента кафедри педагогіки та психології Тетяни Голованової, яка працює на СПП від початку його створення, це нова генерація молоді, що еволюціонує дуже швидко. Окрім потужного потенціалу, який в них закладають викладачі, студенти самостійно щодня вбирають й «переварюють» великий обсяг інформації: новітні дослідження, що потоком ллються на них зі ЗМІ, Інтернету.
Вони самостійно проводять різного роду дослідження, котрі потім стають темами їх доповідей, дипломних робіт тощо. Сучасне студентство можна поділити на дві групи: перші мислять традиційно, другі - креативні, далекоглядні.
Оксана Галатан – ієгуменія монастиря Святого Василія Великого (греко-католицька церква) - сьогодні отримала диплом магістра зі спеціальності «Соціальна педагогіка».
- Навіщо сьогодні монахині, духовній особі потрібна педагогічна освіта?
- Якщо опиратися на історію духовенства, воно від початку становлення було освіченим. Особисто я обрала цей фах, бо вже працюю у сфері «людина-людина». Це потрібно для розширення світогляду, кращого розуміння вікової психології. Мені часто доводиться спілкуватися з молоддю, дітьми. Моя спеціальність дозволяє мені краще розуміти людей, допомагає у вихованні підростаючого покоління. Час біжить уперед і люди також крокують за цим часом. Церква не має відставати – тож така освіта є вимогою часу!

Випускниця факультету СПП, магістр Ульяна Закревська.
- Ви сьогодні востаннє збираєтеся разом у стінах рідного корпусу: яке відчуття, думки, є плани на майбутнє?
- Я, насправді, ще не збагнула до кінця, що це останній день в університеті… Все, що тут зараз відбувається, дуже зворушливо: відчуваю трішки радість, трішки – смуток. Я давно очікувала цього дня, коли отримаю диплом фахівця! З іншого боку – буду сумувати за всіма своїми друзями, у тому числі – викладачами. Я вдячна студентським рокам за дружбу, за співпрацю з людьми. Сподіваюся, й надалі ці зв’язки залишаться такими ж міцними. У числі моїх справжніх друзів - мій науковий керівник і чудова людина Наталія Заверико, старший викладач кафедри педагогіки та психології Наталія Мосол. Мої найближчі плани - шукати роботу за спеціальністю. Можливо, це буде робота у нашому місті, але є думки перебратися до Києва, там більше можливостей.

Олена Хлистун