Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускникам історичного факультету ЗНУ урочисто вручили дипломи

Випускникам історичного факультету ЗНУ урочисто вручили дипломи

07.07.2011 13:12 Все Факультети Історичний

7 липня відбулося урочисте вручення дипломів магістрам, спеціалістам і бакалаврам історичного факультету ЗНУ. Тож відсьогодні вчорашні студенти приєдналися до чималої когорти випускників-істориків, архівознавців і спеціалістів із міжнародних відносин. Адже за 40 років існування історичного факультету його викладачі підготували близько 3,5 тисяч висококваліфікованих спеціалістів.

Вітаючи випускників із цим урочистим днем, декан факультету Віктор Ткаченко відзначив, що цей випуск особливий ще й тому, що диплом спеціаліста отримує серед інших і Марія Помазан, яка встановила цього року два світових рекорди й отримала дві ліцензії на участь у Параолімпійських іграх-2012. Крім того, Віктор Григорович із приємністю відзначив, що серед цьогорічних випускників є представники «історичних династій» - адже їх батьки свого часу теж закінчили цей факультет. Перерахувавши імена кількох відомих урядовців і бізнесменів - випускників факультету, він побажав, аби й цьогорічний випуск чекала схожа доля. «І в будь-якому разі не забувайте, що ви – випускники історичного факультету Запорізького національного університету», - додав він.
Проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, вітаючи присутніх з їх святом, згадав слова Ніцше про те, що треба знати минуле, аби добре розуміти сучасність. Тож, на думку Володимира Петровича, професія історика – надзвичайно важлива.
Під час урочистого вручення дипломів до випускників із теплими словами звернулися і їхні викладачі.
Так, завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Людмила Нестеренко переконана, що кількість прослуханих за роки навчання лекцій перейшла у випускників у якість. Адже вони стали не лише висококваліфікованими фахівцями, але й навчилися самостійно мислити й аргументувати свої думки. А найпершим її побажанням для випускників було, аби вони завжди залишалися достойними людьми.
Завідувач кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Володимир Мільчев висловив сподівання, що випускникам знадобляться навички, набуті під час навчання, яку б професію вони не обрали.
«Кожен курс – завжди неповторний, про кожен випуск залишаються незабутні враження, зазвичай, позитивні», - відзначив завідувач кафедри новітньої історії України професор Федір Турченко. Також Федір Григорович зазначив, що традиція факультету – боротися за кожного студента, підтримувати його у всіх починаннях, не залишати у скрутні моменти.
Із цією думкою цілком погодилися й інші викладачі факультету.
Насамкінець заступник декана факультету Ірина Кривко побажала вчорашнім студентам пронести найкращі спогади про роки навчання крізь усе життя. Крім того, вона попрохала їх не забувати викладачів і рідний факультет, зокрема, завітати на його 40-річний ювілей, який відзначатимуть 17 вересня цього року.
Випускники у свою чергу щиро подякували викладачам, які не лише змогли дати їм міцні знання, але й допомогли їм стати справжніми особистостями.

Катерина Гопенко