Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету ЗНУ виступили із просвітницькими лекціями перед депутатами обласної і міської рад

Представники юридичного факультету ЗНУ виступили із просвітницькими лекціями перед депутатами обласної і міської рад

08.07.2011 13:49 Все Факультети Юридичний

На запрошення губернатора Бориса Петрова 5 липня в стінах Запорізької обласної державної адміністрації відбулася лекція на актуальну тематику «Профілактика корупції» в рамках Ради регіону. Перед посадовцями виступили представники юридичного факультету Запорізького національного університету - декан факультету Тетяна Коломоєць і викладачі Павло Лютіков та Михайло Віхляєв, начальник відділу юридичного забезпечення Головного управління МВС України в Дніпропетровській області Володимир Донський та доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Запорізького юридичного інституту Сергій Ващенко.

Справа в тому, що з 1 липня 2011 р. набрав чинності Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції», який суттєвим чином відрізняється від своїх аналогів попередніх редакцій. Ухвалення цього закону викликало серйозний резонанс у суспільстві, зокрема, у колі державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування Запорізького регіону. Тим більше, Президент України наголосив на необхідності чіткого дотримання саме нового антикорупційного законодавства. Тож на заході були присутні всі голови районних державних адміністрації Запорізької області, керівники структурних підрозділів Запорізької ОДА, губернатор Б. Петров та голова обласної ради П. Матвієнко.
Після виступу перших осіб декан юридичного факультету ЗНУ Т. Коломоєць ознайомила присутніх із основними положеннями нового закону. У свою чергу, П. Лютіков акцентував увагу державних службовців на обмеженнях, які стосуються одержання дарунків (пожертв). На завершення всі присутні, серед них - губернатор та голова обласної ради - поставили цікаві та наболілі питання лекторам.
7 липня 2011 р. міський голова О. Сін запросив представників юридичного факультету ЗНУ на чолі з його деканом Т. Коломоєць для проведення семінару «Антикорупційне законодавство України», розрахованого на посадових осіб виконавчих органів Запорізької міської ради. На цей захід, який відбувався у приміщенні запорізької мерії, запросили депутатів Запорізької міської ради, працівників виконавчого комітету Запорізької міської ради, голів та керівників структурних підрозділів районних адміністрацій Запоріжжя, директорів комунальних підприємств м. Запоріжжя.
Під час свого виступу декан юридичного факультету ЗНУ Т. Коломоєць акцентувала увагу на найбільш проблемних моментах нового закону. Вона окремо зупинилися на питанні, як поводитися посадовим особам у випадках складання відносно них протоколів про корупційні правопорушення. Викладач П. Лютіков ознайомив присутніх із обмеженнями, які встановлює закон для осіб, уповноважених виконувати державні функції та органів місцевого самоврядування. Також він порадив усім присутнім відмовитися від прийняття подарунків взагалі у зв’язку із вступом у дію нового закону.
У доповіді М. Віхляєва йшлося про особливості адміністративної та кримінальної відповідальності, яка передбачена за корупційні правопорушення. Начальник управління Головдержслужби в Запорізькій області О. Журба звернула особливу увагу присутніх на положення закону щодо обмеження сумісництва, порядку прийняття на державну службу, а також обмеження щодо прийняття на роботу близьких осіб, отримання матеріальної допомоги працівниками органів державної влади та місцевого самоврядування.
На завершення семінару міський голова О. Сін щиро подякував лекторам, підбив підсумки заходу та попросив усіх присутніх детально вивчити новий закон.

Юридичний факультет ЗНУ