Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Там краще вчитися, де комфортно почуваєшся

Там краще вчитися, де комфортно почуваєшся

18.07.2011 10:41

Великий обсяг ремонтно-будівельних робіт з року в рік проводиться на території ЗНУ. Протягом вже минулого навчального року адміністративно-господарча діяльність була зосереджена на виконанні програми енергозбереження. Належним чином була проведена підготовка та експлуатація об’єктів навчального призначення, гуртожитків, інженерних систем енергозабезпечення. Завдяки зусиллям АГЧ не було допущено аварійних ситуацій, господарство університету працювало стабільно та злагоджено, забезпечуючи навчальний процес.


Студенти Запорізького національного вважають своє студмістечко найзатишнішим

У складних економічних умовах вдається виконувати значний обсяг ремонтно-будівельних та опоряджувальних робіт на об’єктах університету.
З найбільш значимих можна назвати капітальний ремонт покрівлі навчального корпусу № 3 (площею понад 2300 кв.м), реконструкцію центральних входів до навчальних корпусів № 6 та № 8. Тут замінили плиткове покриття сходів на гранітне, облицювали цокольні поверхні полірованими гранітними плитами. У навчальних корпусах відремонтована велика кількість приміщень: в 1-му - кімнати №35, 49, 59; в 2-му - №311, 324, 424; у 6-му - №109, 111, 501 та у 3-му – електрощитова. Проведений капітальний ремонт пасажирських ліфтів у гуртожитку №3 тощо.
Територію біля спортивного комплексу торік виклали сучасною плиткою, замінили бордюри та поребрики. Поруч змонтовано систему збору та відводу дощових вод. Окрім того, були вимощені доріжки та частина території за спортивним корпусом. Відремонтований вхід до залу аеробіки. Приведені до ладу аудиторії, зокрема №101, 120 спорткомплексу (великі вікна з обох боків від центрального входу). Відремонтовані аудиторії та кабінети облаштували новими меблями, дошками, новітнім обладнанням, в тому числі - комп’ютерним.
Постійно тривають поточні ремонти у навчальних корпусах та гуртожитках університету. Проте головні ремонтні роботи припадають на літній період, коли студенти на відпочинку.
А повертаючись до навчання, вони неодмінно звертають увагу на благоустрій та затишок, створений працівниками АГЧ.
Традиційно навесні перед кожним навчальним корпусом з’являються ландшафтні шедеври. Тепер є де перепочити між парами, вкритися від променів сонця у затишку дерев та помилуватися найрізноманітнішими квітами. Паркові зони, клумби, альпійські гірки, газони радують не тільки студентів, але й усіх мешканців району розмаїттям кольорів та ароматів.

Енергозбереження – «завдання номер один!»

Значний обсяг робіт та заходів проводяться університетом у сфері енергозбереження та раціонального використання енергоресурсів. Доречним буде згадати, що за 2010 рік у ЗНУ спожито енергоресурсів на суму 5,295 млн. грн., в тому числі теплової енергії – на 3,052 млн. грн., електроенергії – 1,482 млн. грн., водопостачання та водовідведення – 0,761 млн. грн. Такі показники ще раз вказують на надзвичайну важливість енергозбереження.
Робота в цьому напрямку має бути цілеспрямованою і постійною. АГЧ вже розпочала автоматизацію та диспетчеризацію систем опалювання об’єктів університету. При цьому передбачається опалювати навчальні корпуси та допоміжні будівлі у неробочий час на знижених (автоматично) параметрах теплоносія, що за попередніми підрахунками дасть змогу економити щорічно до 10% теплоенергії. Перспективними напрямами вбачаються перехід на економічні джерела освітлення, металопластикове скління, заміна сталевих трубопроводів на пластикові з відповідною теплоізоляцією. Поряд з цим передбачається проведення суто організаційних заходів: пропаганда раціонального енерговикористання, застосування системи штрафних санкцій та заохочень. В рамках цього процесу частина автопарку університету поступово переводиться з бензину на газ. Енергозбереженню сприяє і своєчасне та якісне технічне обслуговування, ремонт інженерно-технічних мереж, будівель та автотранспорту.
З метою економії коштів виконано ремонт електрощитових, встановлені сучасні лічильники електроенергії. Поступово вони будуть підключені до створюваної зараз системи автоматичного обліку та моніторингу споживання електроенергії. Проводиться цілеспрямована планова заміна джерел освітлення, при цьому лампи розжарення замінюються на люмінесцентні та компактні енергозберігаючі. Крім значного покращення рівнів освітлюваності, це дає економію - близько 75% електроенергії витраченої на освітлення. На цей час в університеті люмінесцентних ламп близько 3 тисяч, а компактних енергозберігаючих – понад 1500. На жаль, все ще значною є кількість приладів з лампами розжарення - близько 40% від загального числа. На їх роботу витрачається близько 80% електроенергії, що використовується на освітлення.
Значну економію теплової енергії дає заміна скління не металопластикове (до 30%). Ця робота проводиться постійно, але потребує значних капіталовкладень. За минулий рік було замінено на металопластикові 460 кв. м скління. Під час капітального ремонту фасаду спортивного корпусу ЗНУ зроблено повну заміну конструктивних елементів скління прогресивними енергозберігаючими матеріалами.
Замість 1500 п.м. сталевих трубопроводів, що постійно виходили з ладу, тепер встановлені металопластикові. Встановлені нові ввідні трубопроводи та запірна арматура у гуртожитку № 3 і в навчальних корпусах № 4 та №5. Повністю завершена теплоізоляція всіх мереж опалення та гарячого водопостачання на території студмістечка. У центральному тепловому пункті змонтований та введений в експлуатацію новітній бойлер гарячого водопостачання. Зараз він забезпечує гарячою водою гуртожитки, 6-ий навчальний корпус, споркомплекс, їдальню. Це дає змогу економити до 70,0 тис. грн. на рік. Встановлені також нові лічильники (підвищеного класу точності) теплової енергії у навчальних корпусах №2, 3, 4, спорткомплексі та гаражі.
В цілому за 2010 рік показники економії енергоресурсів (відносно 2009р.) склали:
- вода – 7 тис. куб. м ( 6,8%);
- електроенергія – 20 тис. кВт/год. (1,2%);
- теплоенергія – 880 Гкал. (10%).

Наші будівельники працюють на совість

Зазвичай всі ремонтні роботи на території ЗНУ проводяться силами як власної ремонтно-будівельної групи, яку очолює старший виконроб Віктор Харнов (ремонти будівель), так і робітниками підрядних організацій (здебільшого - зовнішня територія). Головний інженер АГЧ Валентин Моцак зауважує, що у цьому році бюджет на ремонтні роботи скорочено, тому відтепер головне навантаження припаде на власну рембудгрупу. За останні 2-3 роки вона суттєво зменшилася, проте якість робіт, за словами Валентина Івановича, суттєво зросла. А у деяких випадках наші співробітники працюють краще та сумлінніше за підрядників. Це такі майстри своєї справи, як маляри Татяна Балашова та Марина Лисенко, столяри Сергій Бондаренко та Олександр Городецький, електромонтер Віталій Шкурко та інші.

Над чим працюємо

Серед перспективних завдань на найближчий час:
- розробка технічної документації та організація обліку споживання теплоенергії у гуртожитку № 2;
- виконання ремонту асфальтового покриття території студмістечка (його потребує понад 2 тис. кв. м площ);
- капітальний ремонт фасаду навчального корпусу № 2;
- реконструкція площі між навчальними корпусами № 2 та № 6;
- заміна натрієвих ламп в зовнішніх системах освітлення на енергозберігаючі.