Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістр ЗНУ - другий рік в дю Мен

Магістр ЗНУ - другий рік в дю Мен

22.07.2011 15:11 Міжнародна співпраця біологічний факультет

Вперше в історії біологічного факультету ЗНУ магістр Наталя Дударєва отримала можливість навчатися у магістратурі другого рівня університету дю Мен (Франція) за програмою подвійних магістерських дипломів.

Програма підготовки магістрів в університеті Франції суттєво різниться з програмою українських вишів. Там магістрантам надається право навчатися два роки поспіль. Проте лише найкращі залишаються на другий рік підготовки - так званої магістратури 2-го рівня.
В липні минулого року до університету дю Мен виїхали наші магістри-біологи Ангеліна Черемис та Наталя Дударєва, а також Анна Головкова з факультету менеджменту. До складу групи біологів, які навчалися у магістратурі 1-го рівня, увійшли 25 осіб з різних країн світу (Китаю, Франції, України тощо). Після завершення курсу підготовки право залишитися на другий рік було надано лише п’ятьом з них. Серед них – і наша Наталя! Вона розповідає:
- Прибувши у липні минулого року до французького університету, ми пройшли курс підготовки з французької мови. Навчання розпочалося 13 вересня – два семестри базового курсу. Після його закінчення – практика на факультеті природничих наук.
Наталя успішно захистила наукову роботу на тему «Характеристика транспозонів (послідовність ДНК) типу Tc1 mariner серед анелід (черви Антарктиди) і водоростей Phaeodactylum tricornutum» та у числі небагатьох отримала право на навчання у магістратурі 2-го рівня.
Наталя пишається цією можливістю – вона одна з найкращих випускників нашого університету, а тепер – і учнів дю Мен. Окрім того їй дуже сподобався Париж та інші міста Франції, замок Сан-Мішель, а також практика на березі океану.
У свою чергу керівництво біологічного факультету ЗНУ запросило представників університету дю Мен взяти участь наступного року в науковій конференції, присвяченої 25-ій річниці його заснування. І вже отримали згоду. Науковців ЗНУ, студентів, магістрів вже добре знають у Франції і підтримують з ними партнерські та дружні зв’язки.

Олена Хлистун

Схожі новини