Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Газета «Запорізький університет» здобула «срібло» на Всеукраїнській виставці газетних видань «Молодіжний акцент»

Газета «Запорізький університет» здобула «срібло» на Всеукраїнській виставці газетних видань «Молодіжний акцент»

28.11.2011 11:53 Прес-центр конкурс посадові особи нагороди журналістика

25 листопада відбулося нагородження учасників VII Всеукраїнської виставки газетних видань молоді «Молодіжний акцент», яка тривала з 23 по 26 листопада на базі ПК «Металург». Обласна академічна газета «Запорізький університет» (Запорізького національного університету) отримала ІІ місце в номінації «Студентська преса».

Усього ж захід зібрав близько 60 редакційних колективів із Запорізької, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Київської, Черкаської областей та АР Крим. Цього року конкурс проводився в номінаціях «шкільна преса», «студентська» і «молодіжна преса». Ініціатором змагання, як і в попередні роки, виступила Запорізька обласна молодіжна організація «Прес-центр "Акцент"». Організатори та партнери виставки, у тому числі – Управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Відкрите акціонерне товариство Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь"», громадська організація «УкрПростір» та інші подбали про різноманітність і насиченість програми заходу.
Як зазначила шеф-редактор молодіжної організації «Прес-центр "Акцент"» Яна Коваль, цього року, цілком прогнозовано, збільшилася кількість учасників заходу з різних областей України. Хоч, на жаль, не всі колективи, що подали заявку на участь у заході, змогли завітати до Запоріжжя. Помолодшав вік учасників номінації «Шкільна преса»: серед кореспондентів цього року на виставці були присутні навіть третьокласники, дещо оновився склад колективів в інших номінаціях. Усе це врахували при складанні програми, яка була цікавою для всіх вікових категорій.
Так, усі конкурсанти взяли активну участь у засіданні круглого столу «Журналістська діяльність редакцій ЗМІ у формуванні системи цінностей молоді» й у семінарі «Михайло Ломоносов – 300 років із дня народження» (модератор останнього - ректор Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Пашков). Причому, при обговоренні дискусійних питань виступали як викладачі та вчителі, так і студенти та школярі. Організатори провели бліц-конкурс, під час якого юні журналісти мали за півдня створити повноформатну газету.
Семінари й майстер-класи для молоді та для керівників колективів викликали неабияке зацікавлення всіх присутніх. Зокрема, представники конкурсного журі – керівник інформаційно-аналітичного відділу Чорнобильської атомної станції Майя Руденко, заступник головного редактора щоденної ділової газети «КомерсантЪ» Валерій Калниш і програмний директор Запорізької радіокомпанії «Ностальжи» Ростислав Дягілєв – розповіли про критерії, якими вони керувалися під час оцінювання конкурсантів. Зокрема, порадили учасникам конкурсу уважніше ставитися до мови й уникати штампів, ширше використовувати можливості різноманітних публіцистичних жанрів, зокрема інтерв’ю.
Під час нагородження редакційних колективів до присутніх звернулися із привітальними промовами представники обласної державної адміністрації, міської ради, громадських об’єднань. Крім кубків та дипломів, що отримали переможці в номінаціях, усім присутнім вручили «Каталог молодіжної преси України», куди увійшли відомості про всіх учасників заходу.
Керівник молодіжної організації «Прес-центр «Акцент»» Володимир Систеров, оцінюючи роботу цьогорічної виставки, зазначив: «Нам дуже приємно, що за 7 років кількість її учасників помітно зросла, все нові колективи залучаються до участі у щорічному конкурсі. Ми досягли поставленої мети - презентували громадськості найкращих представників молодіжної преси України та обмінялися досвідом роботи колективів газетних видань».

Схожі новини