23 листопада голова Запорізької обласної ради Павло Матвієнко вручив доктору філософських наук, професору, декану факультету соціології та управління Максиму Лепському орден за розвиток патріотичного виховання у Запорізькому краї та підготовку висококваліфікованих кадрів у сфері соціології, політології, соціальної роботи та державного управління.
Вручення нагороди відбулося у Запорізькій обласній раді під час проведення V Міжнародної науково-практичної конференції з питань патріотичного виховання молоді, співорганізатором якої став факультет соціології та управління ЗНУ.
У Запоріжжі в 1995 році був створений, а з 1 січня 1996 року розпочав свою роботу перший в Україні Обласний центр патріотичного виховання молоді, засновником якого був саме Максим Лепський. Він вже 16 років бере участь у теоретичній та практичній розробці патріотичного виховання молоді Запорізької області.
Творчою групою цього центру було розроблено першу концепцію патріотичного виховання в Україні, а також обласну програму та концепцію патріотичного виховання громадян України в Запорізькій області.
Сьогодні Запоріжжя вважається одним з найважливіших центрів теоретичних і практичних відпрацювань питань патріотичного виховання.
Головне призначення Обласного центру патріотичного виховання молоді – бути зразком, виховувати молоде покоління в дусі відданості, інтелектуального, культурного розвитку, емоційної стійкості, розсудливості та толерантності, враховуючи, що молодь – це фундамент майбутнього розквіту нашої країни. Адже могутність кожної держави визначається передусім інтелектуальним і культурним рівнем.
І ось вже п'ятий рік поспіль Обласний центр патріотичного виховання молоді за підтримки Запорізької обласної ради і Запорізької обласної державної адміністрації, провів Міжнародну науково-практичну конференцію з питань патріотичного виховання молоді за темою «Соціальне програмування патріотичного виховання молоді».
Під час конференції найбільшу дискусію викликало питання з приводу того, що слід вживати «громадяни» України, а не «населення», адже ми не маса, ми – народ. Також дискусійним було питання з приводу того, яким чином можна виміряти патріотизм. На думку Максима Лепського, патріотизм можна виміряти лише вчинками.
Крім того, важливим кроком у розвитку патріотичного виховання на держаному рівні стала розробка, представленої саме у Запорізькому краї, Загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання населення на 2013-2017 роки, де обговорені напрямки та заходи її реалізації.
В ході конференції працювали наступні секції: «Духовно-культурна основа формування громадянина-патріота», «Виховання громадянина-патріота в системі освіти України», «Військово-патріотичне виховання в сучасному суспільстві», «Традиції козацької педагогіки», «Роль молодіжної політики в реалізації патріотичного виховання», «Державне управління та місцеве самоврядування у прогностично-програмній діяльності з патріотичного виховання», «Історико-правове виховання в аспекті патріотичного виховання».
Для обміну набутим досвідом та для удосконалення методики роботи з молоддю у сфері патріотичного виховання у конференції взяли участь фахівці з різних регіонів України, Росії, Німеччини, Ізраїлю, США, Болгарії.
Олена Ярошенко