Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор Максим Лепський отримав орден за розвиток патріотичного виховання у Запорізькому краї

Професор Максим Лепський отримав орден за розвиток патріотичного виховання у Запорізькому краї

29.11.2011 14:19 Факультет соціології та управління Конференція досягнення орден нагороди

23 листопада голова Запорізької обласної ради Павло Матвієнко вручив доктору філософських наук, професору, декану факультету соціології та управління Максиму Лепському орден за розвиток патріотичного виховання у Запорізькому краї та підготовку висококваліфікованих кадрів у сфері соціології, політології, соціальної роботи та державного управління.

Вручення нагороди відбулося у Запорізькій обласній раді під час проведення V Міжнародної науково-практичної конференції з питань патріотичного виховання молоді, співорганізатором якої став факультет соціології та управління ЗНУ.
У Запоріжжі в 1995 році був створений, а з 1 січня 1996 року розпочав свою роботу перший в Україні Обласний центр патріотичного виховання молоді, засновником якого був саме Максим Лепський. Він вже 16 років бере участь у теоретичній та практичній розробці патріотичного виховання молоді Запорізької області.
Творчою групою цього центру було розроблено першу концепцію патріотичного виховання в Україні, а також обласну програму та концепцію патріотичного виховання громадян України в Запорізькій області.
Сьогодні Запоріжжя вважається одним з найважливіших центрів теоретичних і практичних відпрацювань питань патріотичного виховання.
Головне призначення Обласного центру патріотичного виховання молоді – бути зразком, виховувати молоде покоління в дусі відданості, інтелектуального, культурного розвитку, емоційної стійкості, розсудливості та толерантності, враховуючи, що молодь – це фундамент майбутнього розквіту нашої країни. Адже могутність кожної держави визначається передусім інтелектуальним і культурним рівнем.
І ось вже п'ятий рік поспіль Обласний центр патріотичного виховання молоді за підтримки Запорізької обласної ради і Запорізької обласної державної адміністрації, провів Міжнародну науково-практичну конференцію з питань патріотичного виховання молоді за темою «Соціальне програмування патріотичного виховання молоді».
Під час конференції найбільшу дискусію викликало питання з приводу того, що слід вживати «громадяни» України, а не «населення», адже ми не маса, ми – народ. Також дискусійним було питання з приводу того, яким чином можна виміряти патріотизм. На думку Максима Лепського, патріотизм можна виміряти лише вчинками.
Крім того, важливим кроком у розвитку патріотичного виховання на держаному рівні стала розробка, представленої саме у Запорізькому краї, Загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання населення на 2013-2017 роки, де обговорені напрямки та заходи її реалізації.
В ході конференції працювали наступні секції: «Духовно-культурна основа формування громадянина-патріота», «Виховання громадянина-патріота в системі освіти України», «Військово-патріотичне виховання в сучасному суспільстві», «Традиції козацької педагогіки», «Роль молодіжної політики в реалізації патріотичного виховання», «Державне управління та місцеве самоврядування у прогностично-програмній діяльності з патріотичного виховання», «Історико-правове виховання в аспекті патріотичного виховання».
Для обміну набутим досвідом та для удосконалення методики роботи з молоддю у сфері патріотичного виховання у конференції взяли участь фахівці з різних регіонів України, Росії, Німеччини, Ізраїлю, США, Болгарії.

Олена Ярошенко

Схожі новини