Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова конференція «ВІЛ стосується кожного» на СПП

Наукова конференція «ВІЛ стосується кожного» на СПП

08.12.2011 10:30 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Всесвітній день боротьби зі СНІДом конференція Наукове товариство студентів та аспірантів Факультет соціальної педагогіки та психології

Останнім заходом, який завершив у ЗНУ тиждень до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, стала наукова конференція «ВІЛ стосується кожного» на факультеті соціальної педагогіки та психології. Її організували та провели для широкого загалу в актовій залі БК ім. Дроб’язка представники студентського наукового товариства «Молода наука» разом з факультетом СПП за підтримки КУ «Центр СНІД» ЗОР та благодійного фонду «Сподівання».

У залі зібралася молодь нашого університету, яку хвилює така серйозна проблема, як ВІЛ/СНІД в Україні. Перед слухачами виступили викладачі та студенти СПП, гості – в.о. завідувача Центром моніторингу та оцінки протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Запорізькій області Центру СНІД Олена Велігодська, президент благодійного фонду «Сподівання» Наталія Доценко, заступник голови правління ЗО відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ (Люди, що живуть з ВІЛ) Ірина Дорошенко та директор Запорізького обласного фонду «Гендер-Z» Ростислав Мілявський. Засідання відкрила декан факультету СПП Ольга Пономаренко. Вона зауважила, що вихованці їхнього факультету – соціальні педагоги та психологи - братимуть активну участь у вирішенні проблеми запобігання епідемії, формуванні у людей відповідального ставлення до власного здоров’я та толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.
Олена Велігодська розповіла про епідеміологічну ситуацію у Запорізькому регіоні, навела деякі статистичні дані. Зокрема, ситуація в нашій області не найгірша – Запоріжжя займає 13 місце за рівнем захворюваності на ВІЛ/СНІД. Проте, це не привід заспокоюватися. Держава, медичні та громадські організації докладають зусиль, щоб стримувати розповсюдження хвороби. Тестування (т. 220-73-98, 34-47-56) та лікування відбувається сьогодні безкоштовно. Існують терапевтичні програми, які переводять захворювання у стадію хронічного і здатні подовжити життя хворому. У Європі успішно застосовують спеціальну терапію серед хворих вагітних жінок, аби не допустити зараження новонароджених. В Україні ці програми теж діють, але поки що не вдається досягти абсолютного успіху – рівень захворювання дітей у ВІЛ-позитивних мам досягає 4-6%. Тож, якщо кожен з нас не буде знати та використовувати методи запобігання хворобі, навіть державні заходи будуть безсилі втримати її розповсюдження.
На конференції також обговорили проблеми ставлення людей до хвороби та ВІЛ-інфікованих, наукові досягнення у лікуванні, шляхи передачі інфекції та методи запобігання розповсюдженню. З доповідями виступили завідувач кафедри проблем керування та соціальної педагогіки Наталя Заверіко, магістр біологічного факультету Віра Кузьменко та інші. Як позитивний момент було визначено зменшення рівня захворюваності серед молоді, зокрема групи допризивного віку.
Студентам були вручені листівки з інформацією про захворювання ВІЛ/СНІД та хвороби, що передаються статевим шляхом. Організатори також провели моніторинг на тему "Чи була для слухачів почута інформація новою/корисною". Під час заходу були оголошені переможці конкурсу плакатів з означеної теми. Вони будуть нагороджені під час святкування 20-річчя факультету СПП, що відбудеться 15 грудня.

Олена Хлистун

Схожі новини