Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Різдвяні читання» на ФІФ зібрали більше ста молодих науковців Запорізької області

«Різдвяні читання» на ФІФ зібрали більше ста молодих науковців Запорізької області

09.12.2011 11:16 Все Факультети Іноземної філології факультет іноземної філології наукова конференція навчання профорієнтаційна робота студентська наукова робота

8 грудня у Запорізькому національному університеті відбулася Міжвишівська студентська науково-практична конференція «Різдвяні читання». Цей захід уже вп’яте проходить на базі факультету іноземної філології ЗНУ. Цього року на участь у ньому було подано 115 заявок.

За словами заступника голови організаційного комітету конференції, заступника декана факультету іноземної філології з наукової роботи Алли Семенчук, цього разу взяти участь у роботі наукових секцій конференції вирішили студенти п’яти ВНЗ. Серед них – представники Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету, Класичного приватного університету. На жаль, не всі студенти із Бердянського і Мелітопольського державних педагогічних університетів, які подали заявки, змогли 8 грудня приїхати до Запоріжжя. Однак, молодих науковців усе одно було стільки, що учасників найбільших секцій – «Англійська філологія» й «Переклад з англійської філології» - довелося розбити на додаткові підсекції.
Усього ж під час конференції діяло п’ять секцій, очолювані провідними викладачами факультету - організатору заходу. Крім уже названих напрямів роботи, студенти розглядали також «Німецьку філологію і переклад», «Методику викладання іноземних мов» і «Функціональне дослідження текстів».
У своїх доповідях учасники зверталися як до аналізу різноманітних лексичних одиниць англійської і німецької мов (термінів, діалектизмів тощо), так і до розбору структурних, лексичних, тематичних та інших елементів творів класиків і сучасних американських, англійських і німецьких авторів.
Організатори відзначили не лише серйозний підхід доповідачів до обраних тем, а й їхній вік. Зазвичай, конференції більш цікаві для старшокурсників, які планують і надалі займатися наукою та вступати до магістратури чи аспірантури. Але цього разу в конференції взяли участь представники всіх курсів, у тому числі – першого. Крім того, серед доповідачів були й учні загальноосвітніх шкіл, гімназій та Запорізького військового ліцею, які активно беруть участь у роботі Малої академії наук.
Як зауважив заступник декана з виховної роботи Олексій Фефелов, дехто з учасників, які мали вперше презентувати свої наукові розвідки, потребували підтримки: «Мене запитували, як зробити так, аби інші учасники позитивно сприйняли їх виступи. Я ж відзначив, що атмосферу конференції створюють саме її учасники. Від уважності до інших, його доброзичливості й активності під час обговорень і залежить, наскільки цікавим і корисним буде для всіх участь у цьому науковому заході».
Схоже, студенти скористалися цією порадою, адже обговорення всіх виступів було активним, питання – конструктивними. А по завершенню конференції багато молодих науковців вирішили взяти участь у ній і наступного року.

Таміла Тарасенко

Схожі новини