Сьогодні на факультеті журналістики ЗНУ презентував власні підручники журналіст, програміст, доктор філологічних наук, професор Зіновій Партико. Деякі з них вже відомі нашим журналістам і використовуються в навчальному процесі для підготовки молодих фахівців, деякі студенти-журналісти побачили вперше.
Аудиторії було представлене фундаментальне видання «Загальне редагування» у двох редакціях (2001 та 2011 року), що включає едитологію, методологію редагування, норми редагування, теорію видавничої діяльності та комп’ютеризацію редагування. Автор розповів про вдосконалення та переваги нової редакції. Підручник доповнюють спеціалізовані навчальні посібники «Галузеве редагування» та збірник вправ «Редагування матеріалів засобів масової інформації». Вони призначені як для навчання редакторів, спеціалістів видавничої справи, журналістів, рекламістів, так і для практичної діяльності. Був також представлений вже відомий нашим викладачам і студентам підручник «Теорія масової інформації та комунікації».
Маючи неабиякий досвід наукової та викладацької діяльності, у своїх монографіях і підручниках Зіновій Васильович проводить глибокий аналіз усіх моментів редакторської діяльності, на допомогу фахівцю дає можливість не тільки отримати рекомендації, а й визначити причини помилок і методи їх виправлення. Навчальний матеріал, що тут зібраний на основі реальних прикладів з преси тощо, дає змогу оволодіти практичними навичками.
Сам Зіновій Партико зараз працює у КПУ, де викладає цілу низку дисциплін: «Теорія масової комунікації», «Основи наукових досліджень», «Логіка редагування» та інші. Проте переконаний, що такий спеціальний курс, як «Редакторський фах» (який був присутній у старих програмах і не увійшов до сучасних), треба поновити. Його журналістська діяльність у газеті «День», журналі «Універсум» також зацікавила наших студентів. Статті з історичної та політичної тематики викликали бурхливу полеміку серед аудиторії.
Зіновій Васильович продовжує свою творчу діяльність, працює над створенням нових посібників. Він сподівається, що під час наступної зустрічі, після ознайомлення студентів з представленими тут підручниками, вони викажуть свої зауваження щодо них. Це буде враховано під час укладання наступних редакцій та нових підручників.
Олена Хлистун