Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вітаємо професора Федора Григоровича Турченка з ювілеєм!

Вітаємо професора Федора Григоровича Турченка з ювілеєм!

20.02.2012 09:43 Все Факультети Історичний Ювілей історичний факультет

Викладачі і студенти кафедри історії України, історичного факультету і увесь колектив Запорізького національного університету щиро вітають доктора історичних наук, професора Федора Григоровича Турченка з поважним ювілеєм - 65-им Днем народження!

Федір Григорович добре знаний як професіонал своєї справи, людина ерудована, авторитетна, досвідчений фахівець, наукова діяльність якого визнана у вітчизняних та міжнародних наукових колах.
З того часу, як після захисту кандидатської дисертації у Харківському державному університеті (у 1977 році) його було призначено на посаду викладача кафедри історії УРСР і СРСР Запорізького державного педагогічного інституту, життя Федора Григоровича нерозривно пов’язане з нашим навчальним закладом. Важко переоцінити його внесок у розвиток історичного факультету і всього Запорізького національного університету в цілому.
Напружена викладацька й адміністративна праця не завадили плідній науковій діяльності Федора Григоровича. Очолюючи спочатку кафедру новітньої історії України, а потім, більше десяти років, історичний факультет, він водночас працював над створенням одного з перших масових підручників для середньої школи з новітньої історії України.
У квітні 1992 року в рамках історичного факультету Запорізького державного університету було започатковано спеціалізовану вчену раду, яку очолив саме Федір Турченко. За часи її роботи ступінь кандидата наук здобули понад 150 дослідників, які представляли багато міст України (Запоріжжя, Харків, Київ, Черкаси, Острог, Дніпропетровськ, Полтаву, Кременчук, Бердянськ, Донецьк). Серед дисертантів були доцент Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського національного університету МВС України Тетяна Геращенко, голова департаменту секретаріату Президента України Олександр Старух, декан Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій Ігор Саламаха, колишній заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Микола Фролов та багато інших.
І зараз, керуючи аспірантами та здобувачами, він не полишає власної плідної наукової діяльності. Про це переконливо свідчить той факт, що з 1992 року у науковому доробку ювіляра з’явилося понад 200 нових наукових статей, низка монографій, більше 10 підручників.
У цей святковий день від усього серця бажаємо здоров’я, щастя і добробуту шановному Федору Григоровичу, великих успіхів і здобутків в усіх справах, наснаги та натхнення, довгих років життя у міцному родинному колі та серед вірних друзів і надійних колег!