Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультет журналістики завітав представник Фонду Рената Ахметова «Розвиток України» Олександр Власенко

На факультет журналістики завітав представник Фонду Рената Ахметова «Розвиток України» Олександр Власенко

01.03.2012 16:05 Все Факультети Журналістики факультет журналістики

На факультет журналістики Запорізького національного університету завітав представник Фонду Рената Ахметова «Розвиток України» Олександр Власенко. Його візит відбувся у рамках освітнього проекту «Цифрові медіа в університетах».

Слід зауважити, що з жовтня минулого року двоє викладачів факультету журналістики - Мирослава Чабаненко і Наталія Виговська - беруть участь у цьому проекті, який реалізовується на базі Києво-Могилянської академії. Його спонсор - Фонд «Розвиток України». Проект складається з восьми модулів, щомісяця його учасники – викладачі факультетів журналістики - протягом трьох днів прослуховують лекції журналістів зі світовим ім’ям, що працюють в Інтерет-виданнях Європи й Америки.
Як зазначив пан Олександр, ініціатори проекту ставлять перед собою амбітну мету: за три роки таке навчання мають пройти по два викладача із 15 університетів України, які мають факультет журналістики. На його думку, програми тих 79 вишів, що зараз готують майбутніх журналістів, здебільшого не відповідають сучасним вимогам ринку праці. Це нівелює цінність журналістської освіти. Тож, саме Києво-Могилянська академія та 15 обраних вишів і мають у подальшому забезпечити створення вітчизняної журналістської еліти. Одна з головних умов організаторів проекту, аби набуті знання з Інтернет-журналістики й новітніх технологій викладачі застосовували на практиці, передаючи їх студентам.
Декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін запевнив, що викладацька команда факультету ладна всебічно сприяти впровадженню сучасних технологій у навчання. На факультеті вже три роки викладають дисципліну «Інтернет-журналістика». Мирослава Чабаненко однією з перших захистила дисертацію з цієї теми, а сайт «Пороги» під керівництвом Наталії Виговської нещодавно посів друге місце на Всеукраїнському конкурсі. До того ж вона розпочала власний проект для студентів - «Школа журналістських розслідувань» із залученням відомих журналістів-практиків.
У найближчих планах факультету – запровадження у новому навчальному році крім спеціалізацій «преса», «телебачення», «радіо» ще однієї – «Інтернет-журналістика».
Олександр Власенко також зустрівся з магістрами факультету. Він розповів студентам, що крім освітнього проекту для викладачів Фонд виступає спонсором проекту для журналістів-практиків. Також він розповів про ком’юніті на Facebook, куди входять учасники проекту, його випускники та викладачі, і де можна дізнаватися про новини в Інтернет-журналістиці й вдосконалювати свої знання у цій галузі.
Завершився візит пана Власенка екскурсією факультетом журналістики. Також він побував у прес-центрі, у редакціях газети «Запорізький університет» та інтернет-радіо «Юніверс», у навчальній лабораторії факультету журналістики – телестудії «Юніврс-ТБ».

Таміла Тарасенко

Схожі новини