Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Володимир Мільчев: «В Анатолія Бойка був талант передавати частку свого таланту іншим»

Володимир Мільчев: «В Анатолія Бойка був талант передавати частку свого таланту іншим»

15.03.2012 09:24 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет конференція

14 березня у ЗНУ пройшла конференція, приурочена до чергової річниці з дня народження видатного запорізького вченого, дослідника історії Півдня України Анатолія Бойка.

Більше року минуло відтоді, коли історична наука, а відтак й історичний факультет Запорізького національного університету, де багато років працював професор Бойко, втратили видатного науковця. Започаткована ним наукова школа продовжує розвиватися завдяки діяльності його вихованців, друзів й учених-істориків Запоріжжя. На його честь у ЗНУ відкрили пам’ятну дошку, його пам’яті присвячені наукові конференції, що проходять у нашому виші.
Нинішню конференцію відкрив декан історичного факультету Віктор Ткаченко. Він представив присутнім учасників президії – людей, які були близько знайомі з Анатолієм Васильовичем та продовжують сьогодні його справу: заступника мера нашого міста Юрія Каптюха, дружину видатного науковця Анну Бойко, професора Бердянського державного педагогічного університету Ігоря Лимана, завідувача кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Володимира Мільчева, старшого викладача цієї кафедри Сергія Білівненка, директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Георгія Шаповалова та інших. Кожен з них поділився своїми спогадами про Анатолія Бойка, про співпрацю з ним й розповів про напрямки наукової діяльності, які так чи інакше були започатковані самим професором Бойком.
Заступник міського голови Юрій Каптюх як друг і однодумець Анатолія Васильовича підкреслив: «Він – людина-легенда для Запоріжжя, яка створила новий погляд на історію нашого краю». Також він згадав про напрацювання Бойка з історії району м. Запоріжжя, розташованого на місці колишнього с. Вознесенівка. Юрій Володимирович також повідомив, що напередодні підписав лист-розпорядження сучасним представникам історичної думки науково обґрунтувати дату заснування нашого міста. Колись цю роботу розпочав Анатолій Васильович, але не встиг завершити.
Про напрямки діяльності істориків нашої області, що свого часу були започатковані з легкої руки професора Бойка, розповідали професор Володимир Мільчев, голова Запорізького наукового товариства ім. Якова Новицького Сергій Білівненко, директор краєзнавчого музею Георгій Шаповалов та інші присутні.
Аудиторії було представлене видання «Наукова школа професора А.В. Бойка: персоналії та доробок», презентація якого відбулася на історичному факультеті ЗНУ наприкінці минулого року. Слово надали одному з упорядників – Ігорю Лиману. Він розповів присутнім про структуру книги: до неї увійшли статті послідовників та учнів Анатолія Васильовича. На сьогодні представники цієї наукової школи працюють в Україні й далеко за її межами, розвивають цей напрямок історичної науки. Серед них – професор української історії Гарвардського університету Сергій Плохій, професор, завідувач відділу історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України Віктор Брехуненко та багато інших.

Олена Хлистун

Схожі новини