Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулися пробні ЗНО з української мови і літератури та з іноземних мов

У ЗНУ відбулися пробні ЗНО з української мови і літератури та з іноземних мов

19.03.2012 10:30 підготовче відділення профорієнтаційна робота Зовнішнє незалежне оцінювання пробне тестування

У Запорізькому національному університеті триває безкоштовне пробне тестування з усіх предметів, включених до списку ЗНО. 18 березня пройшли тренінги з української мови і літератури та з іноземних (російської, англійської, французької, німецької й іспанської) мов. Ці предмети користуються особливим попитом серед абітурієнтів, тому навіть за результатами попередньої реєстрації намічався великий наплив старшокласників.

Бажання випробувати свої знання з української мови та літератури виявило понад 1600 абітурієнтів. Аби розмістити їх, був задіяний майже весь резервний аудиторний фонд нашого університету. Тести перевіряють кваліфіковані викладачі ЗНУ – доценти та професори. Результати будуть оприлюднені 24-25 березня на сайті ЗНУ та на дошці оголошень біля ІІ навчального корпусу.
Крім можливості ознайомитися із завданнями, аналогічними до тих, що будуть у справжніх тестових зошитах, вступникам дали змогу поспілкуватися із представниками факультету соціальної педагогіки і психології, дізнатися більше про стратегію успішного проходження тестування. Також при роботі зі старшокласниками спеціалісти підготовчого відділення звернули особливу увагу на організаційні моменти. Зокрема, нагадали про необхідний пакет документів та пояснили, чому слід віддавати перевагу гелевій чорній ручці при проходженні ЗНО.
Тренінги з іноземних мов були призначені на першу годину дня. Учні, які раніше впоралися із написанням тестів з української мови та літератури, мали можливість, не витрачаючи часу, підійти до другого навчального корпусу, де формувалися групи для проходження тренінгів з іноземних мов. За умови достатньої кількості абітурієнтів, тестування розпочиналося раніше. Усього взяти участь у тестуванні з англійської, французької, німецької, російської й іспанської мов виявило бажання близько 750 осіб.
Заходом зацікавилися місцеві телекомпанії «ТВ-5», «МТМ», «Алекс» та друковані видання. Як повідомила завідувач підготовчого відділення, відповідальна за пункт тестування Ірина Бакаленко в інтерв’ю місцевим ЗМІ, головна мета, яку ставлять перед собою представники ЗНУ – допомогти старшокласникам, майбутнім студентам, добре підготуватися до походження зовнішнього незалежного оцінювання, зорієнтувати, на що їм слід звернути особливу увагу при підготовці до тестування. Оцінювання цих тренінгових робіт здійснюється згідно з нормативами, встановленими центрами оцінювання якості знань.
Викладачі, задіяні у тестуванні, відзначали, що абітурієнти цього року прийшли налаштовані на плідну роботу: вони старанно й без особливого хвилювання виконували тестові завдання, в аудиторіях не виникало конфліктів.
У самих старшокласників також від участі у пробних тестуваннях залишилися позитивні враження. Так, випускниця запорізького колегіуму «Елінт» Анна поділилася своїми враженнями: «Мені сподобалася доброзичлива атмосфера, що панувала на заході, добра організація та увага викладачів до абітурієнтів. Мені здається, що я непогано відповіла на запитання тестів, тепер чекатиму, коли стануть відомі результати». Учень Запорізької загальноосвітньої школи №96 Сергій зазначив: «Добре, що нам ще раз нагадали про умови участі у справжньому ЗНО. Мені цікаво було послухати поради психологів перед тестуванням. Я дізнався багато корисної інформації».
Нагадаємо, що у наступну неділю – 25 березня - у ЗНУ відбудуться останні тренінги. Триває реєстрація для проходження пробного ЗНО з історії України, всесвітньої історії та з географії.

Таміла Тарасенко

Схожі новини