Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дев’яносту річницю від дня народження професора Олійника вшанували проведенням Всеукраїнської конференції

Дев’яносту річницю від дня народження професора Олійника вшанували проведенням Всеукраїнської конференції

21.03.2012 13:30 Все Факультети Філологічний Конференція філологічний факультет

У Запорізькому національному університеті проходить Всеукраїнська наукова конференція «Наукова спадщина професора Олійника Івана Степановича», участь у якій беруть 122 вчених із усіх областей України, науковці ЗНУ, викладачі, студенти. Конференція присвячена 90-річчю з дня народження професора Олійника. Захід ініційовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, організаторами заходу виступили Інститут української мови, Ономастична комісія НАН, Запорізький національний університет, Кримський гуманітарний університет, Мелітопольський державний педагогічний інститут.

Відкриваючи пленарне засідання, в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар зазначив, що конференція має велике значення і широкий резонанс у наукових колах усієї країни, оскільки ім’я Івана Олійника вкарбоване золотими літерами в історію мовознавства та ЗНУ. Ті часи, коли Іван Степанович створював свої наукові праці, були непростими. Його науковий здобуток заслуговує на повагу та пошану, а учні видатного вченого продовжують справу його життя. Олександр Бондар особливо подякував за організацію заходу філологічному факультету ЗНУ та побажав учасникам конференції плідної праці, натхнення та цікавих зустрічей. Професор кафедри української мови Петро Білоусенко, вітаючи учасників наукової конференції, відзначив, що Іван Олійник був людиною непересічною, його велика любов до справи всього життя передалась і усім його учням, багато із яких зібралися сьогодні вшанувати пам’ять учителя.
Про життєвий та науковий шлях Івана Олійника у своїй доповіді розповіла доцент кафедри української мови Наталія Зубець, яка стала його останнім аспірантом.
До ювілею професора Олійника Наукова бібліотека ЗНУ підготувала розгорнуту книжкову виставку. Гості конференції отримали збірку, що містить спогади сучасників, учнів, аспірантів, земляків та рідних про Івана Олійника.
Конференція продовжиться роботою у семи секціях, де розглянуть актуальні питання загального мовознавства, лінгвістики та перекладознавства.

Наталія Логвиненко

Схожі новини