Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний проект із реформи управління персоналом діє в нашій державі

Міжнародний проект із реформи управління персоналом діє в нашій державі

20.03.2012 09:54

На сьогодні в нашій країні реалізується Канадсько-Український проект «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні». Він втілюється в життя відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Канади (26.05.2008). Проект реалізується Канадським бюро міжнародної освіти (СВІЕ) у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби на кошти Канадського Агентства з міжнародного розвитку (CIDA).

Його розробка ґрунтується на «Стратегічній рамці щодо системи управління персоналом на державній службі в Україні». Він містить положення, що відображені у Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, ухваленої Указом Президента України (від 01.02.2012 № 45).
Його розробники надають 42 рекомендації щодо покращення управління людськими ресурсами на державній службі в Україні. Він покликаний допомогти реформувати систему управління України відповідно до європейських стандартів (SIGMA/OECD) і включає три основні компоненти:
- професійне навчання та розвиток лідерства;
- підтримку професійної та сталої державної служби;
- систему управління та інфраструктуру.
Перший пункт передбачає надання допомоги Нацдержслужбі України у становленні корпусу професійних лідерів через застосування програм з розвитку лідерства та менеджменту. Другий пункт передбачає створення комплексної системи інформаційного забезпечення управління персоналом (класифікація посад, критерії відповідності посаді, щорічне оцінювання, просування, аналіз зарплат службовців тощо). Останній компонент передбачає підвищення спроможності Нацдержслужби України в реформуванні підрозділів виконавчої влади та відповідно стратегії інформування громадськості.
Протягом чотирьох років упровадження проекту проведено 206 публічних заходи за участі 2400 держслужбовців України. Рекомендації Проекту ураховуються при розробці нормативних актів у галузі управління персоналом і проектів (ЗУ «Про державну службу» - нова редакція, Положення про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» та багато інших). У рамках співпраці також були розроблені Дорожня карта просування людських ресурсів, рекомендації щодо оцінювання результатів діяльності держслужбовців, проект Методичних рекомендацій щодо оцінювання кандидатів на посади держслужби, профілі компетентності лідерства, методичний посібник із розробки опису посади держслужби, посібник із класифікації посад (досвід 15 країн), звіт із вивчення потреб і розвитку вищого корпусу держслужби та Програма розвитку лідерства 2011 (зокрема тренінгові матеріали).
Усі ці документи розроблені на підставі аналізу діючого законодавства, поточної практики та консультацій із залученням держслужбовців, обговорювалися під час публічних заходів за участі керівників кадрових служб ЦОВВ, місцевих органів, секретаріатів ВР та АР Крим, представників Нацдержслужби та учасників міжнародних конференцій Мережі Шкіл та Інститутів держуправління у Східній та Центральній Європі – NISPAcee, Рішельєвських академічних читаннях в Одесі тощо.
Новітні підходи, запропоновані в рамках розробки нового порядку оцінювання результатів службової діяльності держслужбовців, містять механізми впливу задля підвищення ефективності роботи службовця – виплати річної премії на основі результатів діяльності, удосконалення процесу підготовки та аналізу результатів роботи як окремих органів, так і всього уряду. Під час розробки нових підходів до класифікації посад на державній службі була підготовлена матриця «Компоненти порівняльного аналізу систем класифікації посад державних службовців 15-ти країн», були проведені тренінги для представників Нацдержслужби України та інших органів влади.
Підсумки такої роботи реалізовані у проекті посібника з класифікації посад і методичного посібника з розробки опису посади державної служби.
Дорожня карта дає можливість аналізувати просування та робити моніторинг людських ресурсів, що може бути використане у веденні електронних особових справ держслужбовців і посадових осіб тощо.
Важливий напрям діяльності проекту – сприяння розвитку лідерства відповідно до стандартів ISO 9000:2000. У Профілях компетентності лідера на державній службі в Україні зазначені: ефективна комунікація, управління людськими ресурсами, орієнтація на результат та аналітичне мислення.
Проект надає постійну підтримку розвитку спроможності кадрових служб – Раді керівників кадрових служб ЦОВВ, інституційної спроможності Нацдержслужби України, Школи вищого корпусу державної служби та Центру адаптації держслужби до стандартів Європейського Союзу щодо управління персоналом: проводить тренінги, надає консультації, обговорення з питань ефективного управління людськими ресурсами. Завдяки дії Проекту представники Національного агентства України з питань державної служби неодноразово відвідували з навчальними візитами Канаду, США, Європейський інститут державного управління (EIPA), щорічні міжнародні конференції Мережі Шкіл та Інститутів держуправління у Східній і Центральній Європі (NISPACee), у 2009 році уперше в Україні відбулася міжнародна конференція «Політична нейтральність на державній службі: від теорії до практики», у якій взяли участь 14 країн світу.
З детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Проекту: http: //www.ucs-hrm.org.ua/