На факультеті іноземної філології відбувся черговий методичний семінар-практикум для вчителів іноземних мов нашого міста. Такі заходи відбуваються регулярно, двічі або тричі на рік вже протягом п’яти років і завжди збирають великі аудиторії. Але цей семінар особливий: по-перше, він уже дванадцятий, по-друге, наші організаторські та професійні навички зросли настільки, що вчителі шкіл почали демонструвати підсилений інтерес до цього заходу. Вони сприймають його не тільки як змогу отримати нові знання, освіжити матеріали, які були не дуже вживаними з часу закінчення ВНЗ, але й як можливість поспілкуватися на професійні теми.
Під час таких семінарів вчителі обов’язково отримують роздатковий матеріал з теми, яку вони опрацювали, рекомендації щодо впровадження методики викладання окремих аспектів іноземних мов тощо.
Цього разу, 28 березня, у роботі семінару-практикуму взяли участь носії англійської (Еліша Буш, викладач англійської як другої мови, Вашингтон, США), французької (Неж Прево, співробітник «Альянс Франсез») та німецької мов (Мануель Леппер, Гете Інститут). Презентації іноземних спеціалістів були присвячені різним проблемам методики, а саме: роботі зі словниками у процесі навчання англійської як другої мови, оцінюванню знань з французької мови та можливостям використання інтернет-ресурсів на заняттях з німецької мови.
Викладачі ФІФ запропонували практикуми за такою тематикою: «Розвиток навичок мовлення на матеріалі розмовної теми «Проблеми імміграції до США». Професійний рівень» - д.ф.н., доцент кафедри англійської філології Г.І Приходько; «Шляхи інтенсифікації процесу вивчення англійської мови» - к.ф.н., доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Т.А.Третьякова; «Навчання англійської мови на матеріалі творів Уільяма Шекспіра» - к.ф.н., викладач кафедри англійської філології Д.М. Лазаренко; «Розвиток навичок вимови та аудіювання» - к.ф.н., викладач кафедри англійської філології О.І. Лужаниця; «Акціональних підхід до викладання французької мови: сутність, принципи, види аудиторної роботи» - ст. викладач кафедри романської філології Ю.Ю. Третьяк; «Формування вмінь та навичок читання іноземною мовою» - к.ф.н., ст.викладач кафедри німецької філології О.С. Путій.
Семінар відвідали 104 вчителя англійської, німецької та французької мов, 98 з яких є випускниками факультету іноземної філології ЗНУ.
Відгуки про підготовку, проведення та методичне наповнення останнього семінару дуже схвальні, вчителі надають високу оцінку роботі викладачів факультету, про що ми дізнаємося завдяки анкетуванню.
Завдяки проведенню методичних семінарів факультет іноземної філології підтримує зв'язок зі своїми колишніми студентами. А вже через них знаходить майбутніх студентів, а в цьому, як вважають на факультеті, полягає одне із ключових завдань профорієнтаційної роботи.
В.М. Ємельянова,
заступник декана ФІФ з профорієнтаційної роботи