Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті обговорили актуальні проблеми Близького Сходу

На історичному факультеті обговорили актуальні проблеми Близького Сходу

11.04.2012 13:18

9 квітня в рамках чергового засідання дискусійного клубу «Міжнародник», що постійно діє на історичному факультеті, відбулося засідання, присвячене обговоренню ситуації, яка склалася на Близькому Сході.

Клуб «Міжнародник» діє на історичному факультеті вже кілька років і є постійним дискусійним майданчиком, де студенти напряму «Міжнародні відносини: країнознавство» мають змогу відшліфувати власні професійні здібності. Його засідання завжди присвячені аналізу найактуальніших проблем міжнародних відносин, а теми, які обирає Рада клубу, завжди викликають гострі дискусії серед майбутніх фахівців, що прискіпливо стежать за останніми світовими подіями. Для участі у засіданнях запрошуються фахівці з міжнародних відносин, іноземні гості, що можуть авторитетно прокоментувати новини з місця подій, а також всі, хто цікавиться міжнародною проблематикою.
Так і цього разу – для фахового обговорення теми «Сирія: криза внутрішньополітична та міжнародна» Рада клубу запросила Надзвичайного та Повноважного Посла України, кандидата історичних наук, доцента кафедри регіональних та глобальних систем та європейської інтеграції Дипломатичної академії при МЗС України Віктора Нагайчука. Віктор Іванович є відомим українським арабістом, що не один рік свого життя присвятив вивченню близькосхідних проблем, в тому числі – на посадах посла Україні в Єгипті (у 1996-1997 роках), повноважного представника України на Близькому та Середньому Сході (у 2001-2003 роках) та посла України в Йорданському Хашимітському Королівстві (у 2003-2006 роках). Тож не дивно, що думка визнаного фахівця вельми цікавила членів клубу.
Засідання проходило за стандартною схемою, що вже стала звичною для членів клубу: «студентські доповіді – думка фахівця». Спочатку студентка І курсу Л. Нелепа коротко проаналізувала хід останніх подій навколо Сирії, слушно включивши її в контекст «арабської весни». Після чого В. Нагайчук поділився з членами клубу своїми думками щодо причин масових рухів на Близькому Сході в останні роки. Наприкінці засідання студенти мали змогу задати Послу питання з близькосхідних проблем взагалі і сирійських – зокрема.
На завершення Віктор Нагайчук відзначив гарну підготовку студентів-міжнародників Запорізького національного університету, наголосивши, що такий формат обговорення актуальних міжнародних проблем є дуже вдалим в контексті підвищення фахової майстерності майбутніх країнознавців.
Цим засіданням дискусійний клуб «Міжнародник» завершив свою роботу у поточному навчальному році. Наступне засідання клубу відбудеться вже восени.