Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті відбулося засідання круглого столу на тему «Антиамериканізм у сучасному світі»

На історичному факультеті відбулося засідання круглого столу на тему «Антиамериканізм у сучасному світі»

13.04.2012 10:51 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет Круглий стіл

12 квітня на історичному факультеті у рамках проведення V університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2012» за ініціативи клубу «Міжнародник» відбулося останнє засідання секції у форматі Міжнародного круглого столу на тему «Антиамериканізм у сучасному світі: причини та прояви».

Керівником секції виступив завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ, доктор історичних наук, професор Віталій Космина.
На засідання круглого столу завітали і гості: професор історії університету Блаффтон Перрі Буш (США), Директор Центру канадознавства Національного університету «Острозька академія», доктор філософських наук Валерій Полковський (Канада), кандидат історичних наук, доцент кафедри регіональних систем та євроінтеграції Дипломатичної академії при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України Віктор Нагайчук (Київ), кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України, доцент Марина Бессонова (Київ).
Учасниками обговорення стали магістри-історики та студенти 4-5-го курсів спеціалізації «Міжнародні відносини», котрі підготували свої доповіді. В них студенти розглянули прояви антиамериканізму в різних країнах світу.
Антиамериканізм – це негативне ставлення до політики, культури і населення США. Марина Бессонова зазначила у своїй доповіді, що явище антиамериканізму в останній час дуже цікавить громадськість та є об’єктом дослідження багатьох вчених. А Валерій Полковський провів дослідження канадської преси та зачитав знайдені ним приклади проявів антиамериканізму в газеті «National Post». Однак, він зазначив, що не зважаючи на подібні матеріали, Канада налаштована на створення дружніх взаємин зі Сполученими Штатами Америки задля своєї ж користі, тому намагається об’єктивно та стримано ставитись до політики сусіда.
Студенти історичного факультету також досить активно брали участь в обговоренні головної теми зустрічі та мали змогу поставити запитання, котрі їх цікавили.
Дякуючи змістовним виступам із проблемних питань та професійним коментарям гостей, учасники засідання дійшли висновку, що антиамериканізм у світі сьогодні поширений нерівномірно. Найбільш поширеними антиамериканські настрої є у країнах, де відбулися конфлікти з втручанням під виглядом гуманітарної інтервенції за участі США. Присутні експерти зазначили, що критичне ставлення до американської політики загалом, частіше за все, не впливає на формування відповідного відношення до громадян Сполучених Штатів. Зокрема, цю тезу у своєму виступі підтвердив гість зі США – Перрі Буш.

Олена Ярошенко
Наталя Лихацька

Схожі новини