Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий російський критик Сергій Костирко прочитав лекцію на філологічному факультеті ЗНУ

Відомий російський критик Сергій Костирко прочитав лекцію на філологічному факультеті ЗНУ

18.04.2012 14:50 Все Факультети Філологічний філологічний факультет міжнародний відділ Візит визначних людей

У рамках Фестивалю науки 17-19 квітня у Запорізькому національному університеті перебуває делегація Дому російського зарубіжжя ім. Олександра Солженіцина. Російську делегацію зустрічали керівники нашого вишу, представники відділу міжнародних зв’язків та кафедра російської філології.

Візит російських колег передбачає низку заходів у стінах ЗНУ. Першим із них стала лекція відомого російського літературного критика, співробітника журналу «Новый мир» Сергія Костирка «Сучасна російська література: основні тенденції розвитку».
Участь у зустрічі зі знавцем сучасної російської прози взяли викладачі філологічного факультету - завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко, доценти Тетяна Хейлік, Олександр Муравін, співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ, гості університету – начальник відділу міжнародних зв’язків Дому російського зарубіжжя Ігор Тєтєрєв, запорізькі поети - представниця альманаху «Хортиця» Лорина Тесленко, член конгресу літераторів України Михайло Перченко та всі, хто цікавиться сучасною російською літературою.
Учасників зустрічі привітала професор Ірина Павленко. Сергій Костирко розповів присутнім про тенденції розвитку сучасної російської літератури, у тому числі - російського зарубіжжя, коротко охарактеризував письменників-сучасників та їх твори. Він зауважив, що після розпаду Радянського Союзу Росія, Україна, а також країни Європи досі переживають культурний перелом, який позначається і на літературі. Як приклад, з’явилося поняття літератури «без читача». Все менше людей читають книги, зменшуються тиражі видань, молодь більше цікавиться відеопродукцією, Інтернетом, екранізацією відомих творів. Не зважаючи на те, що багато прізвищ сучасних письменників у нас на слуху, ми мало знаємо про них, не знайомі з їхньою творчістю. Прикрим є той факт, що багато літераторів-початківців залишаються для сучасної молоді невідомими. Тому під час зустрічі Сергій Костирко представив присутнім імена маловідомих талановитих прозаїків, коротко охарактеризував їхні твори.
Як літературний оглядач, Сергій Павлович порадив звертатися до «товстих» літературних журналів, головною функцією яких є відбір кращих літературних творів сучасників. Щоб ознайомитися з кращими романами, белетристикою тощо, визначитися з уподобаннями, Сергій Костирко порадив філологам звертатися до short list таких літературних премій, як «Русский Букер», «Поэт», «Премия им. И.П. Белкина», «Премия им. Юрия Казакова» тощо. Для знайомства з сучасною російською літературою використовувати можна не лише друковані видання, а й Інтернет-ресурси: «Журнальный зал», «Мегалит», «Литбук», «Читальний зал», «Русское поле» та інші, на яких представлена багаточисельна сучасна література та періодичні видання.

Олена Хлистун

Схожі новини