Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Петро Ребро: «Українці без жартів – не справжні українці»

Петро Ребро: «Українці без жартів – не справжні українці»

25.04.2012 12:31 Все Факультети Філологічний філологічний факультет Візит визначних людей

24 квітня на творчу зустріч із кошовим Міжнародної асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ», автором 107 книг, лауреатом численних літературних премій зібралися не лише викладачі і студенти ЗНУ, але й багато представників ЗМІ й творчих кіл Запоріжжя - гарних знайомих Петра Павловича.

Під час зустрічі з відомим українським поетом, гумористом і сатириком, громадським діячем, який понад тридцять років очолював Запорізьку обласну організацію СПУ, Петром Ребром неодноразово лунала думка, що його творчість нерозривно пов'язана із Запорізьким краєм. Важливе місце в його житті займає і Запорізький національний університет: свого часу Петро Павлович закінчив наш виш (тоді ще педінститут), має звання почесного доктора ЗНУ і завжди з радістю відгукується на пропозицію зустрітися з викладачами і студентами.
Завідувач кафедри теорії літератури та журналістики, професор Віталій Шевченко на початку заходу зазначив, що назва збірки матеріалів університетської конференції - «Співець запорізького краю», свого часу присвяченої 75-річчю Петра Ребра, чудово відображає саму суть творчості митця. Водночас його твори – добре й заслужено знані далеко за межами нашого регіону і навіть країни. До цих слів приєднався і викладач факультет журналістики, відомий журналіст Юрій Ботнер, додавши, що він у своїх лекціях використовує моральну науку, яку отримав свого часу від Петра Ребра.
Організатор цього заходу, завідувач кафедри українознавства, доцент Ольга Стадніченко свого часу захистила дисертацію, присвячену творчості Петра Павловича. Вона зазначила, що вже за місяць, до 80-річного ювілею письменника, має вийти її нова монографія, присвячена біографії і творчості митця.
Учасники заходу добре знали, що Петро Ребро не любить «мадригалів» на свою честь, однак на його адресу лунало багато теплих слів. Так, депутат Верховної Ради України I скликання, заступник і перший заступник голови виконкому Запорізької обласної ради, Віце-президент Союзу промисловців і підприємців "Потенціал", заслужений економіст України, почесний доктор ЗНУ Олександр Білоусенко зазначив: «На мою думку, велике щастя бути сучасником Петра Павловича».
Журналіст, член Спілки журналістів України Василь Федина, який із 1961 року протягом 42 років пропрацював на Запорізькому обласному радіо, зазначив, що Петро Ребро встановив своєрідний рекорд: почав працювати в радіокомпанії ще раніше за Василя Яковича, а його передача «Козацькі жарти» продовжує лунати в радіоефірі Запоріжжя й досі.
До речі, «Козацькі жарти», а це – 13 збірок жартівливих віршів – займають особливе місце у творчості письменника. Петро Павлович вважає, що він лише трохи зачепив пласт народного гумору, а ще більше унікального матеріалу чекає на майбутніх дослідників і письменників. «Українці без жартів – не справжні українці. Лише завдяки гумору наша нація змогла вижити», - запевняє він.
А от народний артист України Юрій Бакум згадав і по ліричну складову творчості Петра Ребра, однак подарував доброму знайомому жартівливу пісню.
Ще одним сюрпризом для присутніх стала прем’єра пісні відомого запорізького композитора і співака, лауреата багатьох конкурсів Анатолія Сердюка. Він зазначив, що пишається тим, що в його доробку – 6 пісень на вірші Петра Ребра (усього на музику покладено понад 70 його віршів). Співак презентував аудиторії нову пісню на слова П. Ребра, яка має стати гімном фестивалю «Хортиця єднає Україну», запланованого на осінь поточного року.
Розчулив Петра Павловича подарунок від учнів Білоцерківської ЗОШ та їхнього керівника, учителя-методиста Тетяни Романенко: вони привезли з малої батьківщини поета відеокліп зі спогадами його старшого брата й однокласників про дитинство пана Петра, а також квіти з його рідної землі.
По завершенню заходу Петро Ребро провів автограф-сесію, підписавши свої книги студентам філологічного факультету ЗНУ, які підготували доповіді про його життя й творчість. Також він зізнався у своїй любові до рідного вишу, розшифрувавши його абревіатуру як «Золоті Наречені України».

Таміла Тарасенко

Схожі новини