Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Літературна експедиція»: тур по Україні з візитом до ЗНУ

«Літературна експедиція»: тур по Україні з візитом до ЗНУ

29.05.2012 14:22 Все Факультети Журналістики факультет журналістики Візит визначних людей

З 16 травня по 6 липня триває тур російсько-української експедиції по Україні. До її складу увійшли журналісти, видавці, літератори обох країн. Вчора делегація учасників проекту «Літературна експедиція» відвідала наш університет.

Проект проходить у рамках міждержавного співробітництва Україна-Росія і триватиме до 2014 року. Його організатори – Державний комітет телебачення та радіомовлення України й Федеральне агентство з друку та масових комунікацій Російської Федерації під патронатом міністерств культури обох країн. Перший заступник голови Федерального агентства з друку та масових комунікацій РФ Володими Григор’єв з приводу проекту зауважив: «Ми виходили з того, що вже давно ніхто не писав в Росії про Україну. Ми хочемо, щоб в новинах висвітлювалися не лише події, пов’язані з Кабміном України, а й розповіді про те, чим живе сьогодні Україна».
Понад 50 письменників та журналістів беруть участь у проекті. Зокрема, Віктор Шендерович, Ірен Роздобудько, Борис Бурда, Сергій Жадан та інші.
«Літературна експедиція» стартувала у Києві та спускається Дніпром на пароплаві «Романтика» через Канів, Черкаси, Кременчуг, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Нову Каховку, Херсон, Миколаїв і завершить свою подорож у Одесі. Два дні члени експедиції провели у Запоріжжі.
У містах, які відвідують представники експедиції, відбуваються зустрічі з читачами, прес-конференції, презентації нових книг, публічні читання та концерти, передача книжок місцевим бібліотекам, зустрічі з дітьми. Безпосередньо на пароплаві проходять творчі дискусії, засідання круглих столів з актуальних літературознавчих питань, проблем перекладу, стану російської літератури в Україні та української – в Росії.
Зустріч студентів та викладачів факультету журналістики, а також діячів культури нашого міста з учасниками експедиції відбулася у музеї ЗНУ. До нашого вишу завітали головний редактор російського видавництва «ОГИЗ» (объединение государственных издательств) Максим Амелін, літературний критик, оглядач радіостанції «Эхо Москвы» Микола Александров, журналістка «polit.ru» Олександра Стрєлова, журналіст та видавець Ігор Свинаренко (чоловічий журнал «Медведь», співавтор циклу «Ящик водки»), літературний оглядач київського журналу «Шо» Юрій Володарський та письменник Ігор Клех.
Гостей зустріли начальник відділу міжнародних зв’язків Олена Тупахіна та старший викладач кафедри журналістської творчості Юрій Ботнер. У ЗНУ представники міжнародної експедиції мали змогу поспілкуватися й обмінятися думками з творчою молоддю, викладачами. Учасники зустрічі висловили своє бачення історичних та мовних питань, позиції сучасної журналістики й місця творчої людини у ній. У подарунок бібліотеці ЗНУ гості залишили книжки різножанрової спрямованості та різних років видання.

Олена Хлистун

Схожі новини