Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Роль Запорізької Січі у формуванні української державності обговорили гості та науковці ЗНУ

Роль Запорізької Січі у формуванні української державності обговорили гості та науковці ЗНУ

30.05.2012 11:11 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет запорізьке козацтво

На історичному факультеті Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу з теми «Роль Запорізької Січі у формуванні української державності» за участі делегатів міжнародної «Літературної експедиції». Поспілкуватися разом тут зібралися російські й українські історики та журналісти, викладачі та студенти історичного факультету ЗНУ, гості з інших факультетів.

«Літературну експедицію» представляли доктор історичних наук, професор Центрально-Європейського університету (Будапешт) Олексій Міллер, доктор історичних наук Олексій Толочко (Інститут історії України НАНУ), кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту Всесвітньої історії РАН Олексій Муравйов, антрополог, доцент Одеського національного університету Олександр Пригарін та інші. Гостей зустрічав декан історичного факультету кандидат історичних наук, доцент Віктор Ткаченко. Учасників зустрічі цікавили питання дослідження історії запорізького козацтва. Як зауважив пан Міллер, козацтво стало «національним проектом» для України:
- Феномен козацтва як такий– запорізького, сибірського тощо – відіграє важливу роль у відродженні національної ідентичності як в Росії, так і в Україні.
Під час дискусії піднімалися питання історичних міфів та реалій, а також їхнього впливу на розвиток національної ідеї. Завідувач кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін, професор Володимир Мільчев коротко розповів гостям про історію Запоріжжя, яке недарма вважають центром козацтва. Думку щодо ролі козацтва у розвитку української державності продовжили завідувач Музею історії запорізького козацтва Олександр Мирущенко та завідувач кафедри історії України ЗНУ, професор Сергій Лях. Гості та науковці дійшли висновку, що, як зауважив Сергій Романович, «загальнолюдський потенціал, який містив у собі козацький рух, був використаний для створення ряду позитивних українських національних ідей».
Гостям були представлені книги та монографії, написані вченими історичного факультету ЗНУ з історії козацтва. Представники «Літературної експедиції», перебуваючи у нашому місті, скористалися нагодою відвідати о. Хортицю та Музей історії запорізького козацтва.

Олена Хлистун

Схожі новини