Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дипломні вистави акторів-випускників

Дипломні вистави акторів-випускників

30.05.2012 11:13

Протягом тижня тривали дипломні вистави випускників спеціальності «Театральне мистецтво».

21 травня два дипломних спектаклі представили студенти ІV курсу (керівник курсу – заслужений діяч мистецтв України Геннадій Фортус, куратор курсу – Любов Фриган): дитячу казку «Троє поросят» та виставу за п’єсою Теффі «Жіноче питання», у якому студенти-актори предстали перед глядачем у незвичних образах, уявивши, що було б у світі, якби жінки та чоловіки помінялися місцями. Що з цього вийшло, глядачі мали змогу подивитися на сцені Театру юного глядача – саме там проходили ці вистави.
Після «бакалаврів» свою майстерність мали змогу продемонструвати майбутні «спеціалісти» – студенти V курсу (керівник курсу – народний артист України Олександр Король, куратор курсу – Тетяна Петрик). 23 травня на сцені виступили: Андрій Косодій, Олег Котеньов та Віталій Павелко (Платон «Держава»), Лариса Будяник (А.П. Чехов «Дачники»), Діана Коцюра (А.П. Чехов «Антрепренер під диваном»), Ігор Ліновицький (А.П. Чехов «Про шкідливість паління»); а студенти Ольга Пархоменко, Ольга Стрекозова, Анна Миронова, Ірина Конєва та Катерина Кошовник представили глядачам пластичну виставу-сповідь під назвою «Я» – кожен розповів свою історію, висловив свої потаємні емоції, свої почуття.
Наступного дня випускники разом зі студентами І-ІІІ курсів представили хореографічну виставу за п’єсою Я. Гловацького «Замарашка» (хореограф – доцент кафедри акторської майстерності Юліана Гончаренко), яка вже встигла до цього отримати заслужений успіх не тільки на сцені БК ім. Дроб’язка, а на фестивалі-конкурсі «Січеславна-2012».
І завершальним акордом дипломних виступів стала мелодраматична вистава «Кімната нареченої» (за п’єсою Валентина Красногорова): головна героїня Надія очікує нареченого, який спізнюється на реєстрацію. Піти чи дочекатись? На рішення нареченої намагаються вплинути всі близькі їй люди. Кімната нареченої – це зал очікування, у якому є можливість подумати про те, як ми живемо, впізнати себе або близьких людей серед персонажів п’єси. На сцені – одні жінки: різного віку, професії, характеру, у кожної своя історія, свій погляд на життя… Як молодим випускницям вдалося втілити ці образи, можна було судити за бурхливою реакцією залу.
Державні іспити закінчилися, пройшов останній студентський спектакль. Тепер студенти стали вже справжніми акторами і скоро відправляться у «вільне плавання». Тож, побажаємо їм творчих успіхів, постійного професійного вдосконалення та незгасного натхнення!

Олена Кулініч