Учасники конференції «Енергоефективні університети» у Запорізькому національному університеті діляться досвідом
На другому пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективні університети» ректори вишів і представники українських підприємств продовжили обговорювати впровадження енергоощадних проектів у ВНЗ, використання інноваційних енергоефективних технологій, дискутували та ділилися досвідом. У засіданні брали участь 111 представників (серед них - 36 ректорів із 58 вищих навчальних закладів).
Президію засідання очолили Перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, директор Департаменту наукової діяльності та ліцензування Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України Олександр Якименко, в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар. Участь у конференції взяли також іноземні гості, які співпрацюють із Запорізьким національним з різних напрямків наукової та практичної діяльності: директор Інституту Фасіліті Менеджменту, професор Вольфганг Шмаль (Німеччина), доктор університету ім. Паїсія Хілендарського Іван Сімеонов (Болгарія), доктор університету Іллінойс Уі Чін Чан (США), доктор університету Блаффтон Перрі Буш (США).
Євген Миколайович після телефонної розмови з Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником ще раз передав учасникам конференції вітання та побажання здоров’я. Він наголосив, що наближається до остаточного завершення робота над новим проектом закону «Про вищу освіту», доля якого турбує українських освітян і науковців. У ньому передбачено збереження системи європейської освіти (бакалаврат, магістрат), звання «національного», «наукового» надаватиметься вишам будь-якої форми власності тощо.
Перед учасниками конференції виступили та поділилися досвідом ефективного енергозбереження ректори низки вишів. Ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк розповів про співпрацю з підприємством Донбаська топливно-енергетична компанія та впровадження спільного проекту теплових насосів на території університету. Доповідь викликала як зацікавлення, так і низку питань щодо енергоефективності, окупності устаткування тощо. В.о. ректора Донецького національного університету Петро Єгоров, начальник відділу виробничих технологій ТОВ «Міжгалузеве спеціалізоване підприємство «Промматеріал» (Львів) Андрій Здебський та інші розповіли про можливості використання новітніх
технологій та матеріалів, їх апробацію у вишах України та результати енергозаощадження.
Перший заступник міністра Євген Суліма під час конференції акцентував увагу на підтримці інноваційних ідей і позитивного досвіду, який сьогодні мають вже деякі ВНЗ України в галузі енергозбереження. Ректорам вишів, де не запроваджені енергоефективні технології, порадив якомога швидше їх використовувати задля виживання їх вишів.
Гості та учасники конференції мали змогу оглянути виставку наукової та навчальної літератури з різних галузей знань, ознайомитися з доробком науковців нашого університету, зокрема з теми «Енергозбереження в енергозабезпеченні університету», підготовлену Науковою бібліотекою ЗНУ.
Олена Хлистун