Новини пресслужби ЗНУ / Новини / IV Міжнародна науково-технічна конференція зібрала фахівців із п’яти країн світу в Запорізькому національному

11.06.2012 16:38 Все Факультети Математичний Конференція Математичний факультет

Протягом 8-10 червня на базі математичного факультету ЗНУ проходила IV Міжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми прикладної механіки та міцності конструкцій».

Пленарне засідання конференції розпочалося з привітальних слів голови організаційного комітету, академіка НАН України, д.ф.-м.н., професора Веніаміна Кубенка та проректора з наукової роботи ЗНУ, д.т.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Віктора Грищака.
На пленарному засіданні учасникам конференції представили свої доповіді Веніамін Кубенко (Інститут механіки НАН України ім. С.П. Тимошенко, м. Київ), член-кореспондент НАН України, д.т.н., професор Вадим Гудрамович (Інститут технічної механіки НАН України і Державного космічного агентства України, м. Дніпропетровськ) та д.ф.-м.н., професор Дмитро Тарлаковський (Національний авіаційний університет, м. Москва, Росія).
Наступного дня розпочали свою роботу секційні засідання «Математичне моделювання та дослідження складних інженерних конструкцій», «Контактні задачі деформуючих систем», «Механіка руйнування і задачі термопружності», «Статичні та динамічні задачі теорії пластин із оболонкою», «Механіка композиційних матеріалів», «Комп’ютерна механіка і оптимізація конструкцій», «Експериментальні дослідження динаміки та міцності елементів конструкцій і систем», «Проблеми надійності та довговічності», а також «Прикладні задачі проектування складних інженерних конструкцій в суднобудуванні, приладо- і машинобудуванні».
Участь у Міжнародній конференції взяли 240 науковців із п’яти країн: України, Росії, Білорусі, Чехії та Азербайджану. На конференції було заслухано та обговорено 133 доклади. Активну участь в роботі конференції взяли науковці математичного факультету ЗНУ та інших вищих навчальних закладів Запоріжжя, серед яких - 52 доктори наук, професори, а також 92 - кандидати наук, доценти.
Для учасників конференції було організовано екскурсії на ПАТ «Мотор Січ», до Запорізької Січі та музею козацтва.
В цілому конференція пройшла на високому науковому і організаційному рівні. Про це свідчить як кількість учасників, так і гарна організація заходу. Проведення V Міжнародної конференції з цього наукового напряму планується провести у наступному році.

Олена Ярошенко