Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Програму енергозбереження в Запорізькому національному університеті представлено на міському засіданні з енергоефективності

21.06.2012 14:01 енергоефективність круглий стіл енергозбереження

21 червня у Запорізькій міській раді відбулося засідання круглого столу-наради на тему «Енергоефективність – стратегічний пріоритет місцевої влади». У заході взяли участь представники міської адміністрації, голови районних рад, співробітники підприємств, громадських об’єднань і двох вишів: Запорізького національного університету і Запорізької державної інженерної академії. Наш вищий навчальний заклад на засіданні представляв проректор з АГЧ Сергій Кушнір.

Під час засідання його учасники всебічно розглянули питання енергоефективності на місцевому рівні. Зокрема, у доповідях мова йшла про необхідність створення муніципального енергетичного плану нашого міста, джерела фінансування енергозбереження, впровадження європейського досвіду в Україні тощо. Серед доповідачів були експерт Асоціації «Енергоефективні міста України» Дмитро Леськів, голова правління ЗОСПП «Потенціал» Петро Ванат, директор енергосервісної компанії «Екологічні системи» Василь Степаненко та ін.
Досвідом нашого вишу із зазначеної тематики поділився і проректор з АГЧ Сергій Кушнір. Його доповідь «Програма енергозбереження в Запорізькому національному університеті та практичні результати її реалізації» викликала зацікавлення та жваве обговорення у присутніх. Зокрема, багато з учасників розділили думку Сергія Миколайовича про те, що поняття енергоефективності включає у себе й спеціальну освіту молоді. Будь-які заходи з енергоефективності у вишах стають значно ефективнішим, якщо студенти розуміють, що енергозбереження - справа кожного.
За результатами проведення круглого столу ухвалили резолюцію, у якій постановили звернутися до Запорізької міської ради з низкою рекомендацій та пропозицій. Зокрема, у резолюції йдеться про приєднання Запоріжжя до європейського проекту «Угода мерів», вступ Запоріжжя до Асоціації «Енергоефективні міста України» й розробки Плану сталого енергетичного розвитку нашого міста. Завдяки останньому до 2020 року має зменшитися споживання традиційних (невідновлювальних) енергоресурсів на 20% і, відповідно, на стільки ж збільшитися частка використання відновлювальних джерел енергії в енергетичному балансі міста.

Таміла Тарасенко
Фото з http://www.meria.zp.ua/test/index.php?id=10414