Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологи ЗНУ повернулись із подорожі за програмою «Пізнай Україну-2012»

Біологи ЗНУ повернулись із подорожі за програмою «Пізнай Україну-2012»

31.07.2012 09:03 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет експедиція

Викладачі та студенти біологічного факультету Запорізького національного університету повернулись із десятиденної подорожі Україною. Такі поїздки давно стали невід’ємною частиною життя факультету. Протягом останніх десяти років подорожі студентів та викладачів біологічного факультету здійснюються два-три рази на рік за розробленою професором О.Рильським університетською програмою «Пізнай Україну».

Цього разу програма поїздки була особливо насиченою та різноманітною. Почалася подорож наприкінці червня з прогулянок у дендропарках «Софія» Уманська та «Олександрія» Білоцерківська. Далі маршрут пролягав через місто Буча - за думкою О.Ф. Рильського найкраще не обласне місто України. Учасники мандрівки відзначили європейський характер цього містечка. Їх вразили чистота, спокій та велика кількість квітів на вулицях Бучі. Наступним пунктом було місто Овруч, шлях до якого пролягав через с. Базар та с. Народичи. Ці населені пункти дуже близько знаходяться до Чорнобильської зони і після трагедії підлягали виселенню. Родзинкою поїздки до Овручського району стало знайомство із Словечансько-Овруцьким кряжем – залишком давніх гірських відрогів.
Ще однією прикрасою подорожі стало м. Клесів. Для більшості це місце відоме як найбільше родовище бурштину на Україні. Також у місті знаходиться один із найкращих дендропарків України (Клесівське лісництво), або як його називають поліський Версаль, створений вмілими руками Олексія Федоровича Ворона.
Далі шлях мандрівників пролягав через місто Сарни до озера Нобеля, де студенти ЗНУ провели незабутні два дні на березі озера. Ще одним парком у колекції подорожі стали парк та озеро у місті Любіщеві. Зупинилися також в селі Оконськ, де знаходиться оз. Окнище, потужне джерело карстових вод, які виливаються на поверхню.
Одним з головних пунктів подорожі були захопливі та неповторні Турійські озера. Потім екскурсанти відвідали м. Рівне, де завдяки професору-екологу Миколі Олександровичу Клименку група мала гарну екскурсію містом. Перлиною екскурсії став музей Бурштину. Також у цей день студенти-біологи відвідали м. Острог та Острозьку академію.
Завершила поїздку подорож до дендропарку у селі Самчаки. А останньою зупинкою по дорозі до дому стало м. Турів.

Біологічний факультет

Схожі новини