Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На 75-річний ювілей професора Віталія Шевченка завітали його колеги та друзі

На 75-річний ювілей професора Віталія Шевченка завітали його колеги та друзі

10.10.2012 16:29 Факультет журналістики філологічний факультет свято

Урочистості з нагоди 75-річчя завідувача кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв’язків з громадськістю Запорізького національного університету, доктора філологічних наук, професора Віталія Шевченка зібрали не лише викладачів філологічного факультету і факультету журналістики, яким ювіляр присвятив свою багаторічну напружену і плідну діяльність. На свято завітали представники адміністрації університету, факультету іноземної філології, історичного та фізичного факультетів, а також громадських організацій міста й відомі далеко поза межами нашого міста творчі особистості – друзі Віталія Федоровича.

Вітаючи від імені ректорату Віталія Шевченка зі знаменною датою, проректор з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков зазначив, що наукова і практична діяльність Віталія Федоровича - яскрава віха в розвитку журналістики та літературознавства.
Відкриваючи урочистий захід, завідувач кафедри українознавства, колишня аспірантка ювіляра, доцент Ольга Стадніченко презентувала книгу Віталія Шевченка «Клич істини: вибрані наукові праці». До ювілейної збірки ввійшли 21 літературознавча стаття і 7 журналістикознавчих праць, а також мадригал на честь іменинника від патріарха запорізької поезії Петра Ребра й передмова від ще однієї колишньої аспірантки Віталія Федоровича, доцента кафедри української літератури Оксани Проценко. Як пообіцяв сам іменинник, до його сторічного ювілею нова книга вибраного стане вдвічі товщою і статей, присвячених журналістиці, там буде не менше, ніж літературознавчих.
У своєму привітанні декан філологічного факультету, доцент Тамара Хом’як наголосила, що серед викладачів факультету – багато колишніх учнів Віталія Шевченка, а в цей знаменний день усі присутні вітають в особі ювіляра, найперше, талановитого вченого з літературознавчо-журналістськими зацікавленнями, мудрого наставника та педагога.
Доктор історичних наук, професор Федір Турченко згадав про ще одну грань діяльності іменинника: у ґрунтовній науковій праці «Енциклопедії козацтва» є кілька статей Віталія Федоровича, свого часу ювіляр читав лекції, присвячені відображенню історії в літературі на історичному факультеті. Також Віталій Шевченко – один із засновників наукового напряму й науково-практичної конференції «Література й історія», яка цього місяця знову збере як літературознавців, так й істориків у нашому університеті.
Щиро привітали ювіляра зі святом і побажали йому всього найкращого декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, професор цього ж факультету Юрій Зацний і представник фізичного факультету – лауреат Державної премії України, професор Валерій Міщенко та доцент Валентин Сніжний.
Екс-голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, кошовий Міжнародної асоціації гумористів та сатириків «Весела Січ» Петро Ребро подарувавши кілька своїх книг, у тому числі – і восьмий том «Вибраного»: «Літературне Запоріжжя. Красне письмо Запоріжжя ХХ сторіччя», зазначив, що з більшістю письменників, згаданих на сторінках цієї праці, Віталій Федорович був знайомим особисто і часто виступав їхнім критиком і рецензентом. Від молодшої генерації запорізьких письменників ювіляра поздоровила поетеса, член НСПУ Любов Геньба. Відомий композитор і співак, заслужений артист естрадного мистецтва України, лауреат багатьох пісенних конкурсів Анатолій Сердюк привітав іменинника символічною піснею «Батько отаман».
Оскільки крім навчальної та наукової діяльності ювіляр на початку творчого шляху працював ще й в обласних газетах «Запорізька правда», «Индустриальное Запорожье», то особливо приємно і щемно йому було приймати вітання від заступника голови обласної організації Національної Спілки журналістів України,головного редактора газети «Индустриальное Запорожье» Володимира Дупака.
Голова Запорізького обласного відділення Товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка Олег Ткаченко подякував Віталію Федоровичу за те, що своєю плідною і невтомною діяльністю він надихає людей на творчість і працю заради майбуття. Від імені колективу Інституту журналістики Класичного приватного університету виступив доктор філологічних наук, професор Зіновій Партико.
Також до привітань приєдналися представники кафедр філологічного факультету і кафедри соціальних комунікацій, реклами і зв'язків з громадськістю факультету журналістики. У своїх виступах вони зазначили, що важко переоцінити той вагомий внесок, який ювіляр зробив у становлення і розвиток цих факультетів. Побажали всього найкращого імениннику і його учні – кандидати філологічних наук, доценти і ті, хто ще навчається в аспірантурі, а також студенти філологічного факультету.
Під час урочистостей пролунали численні привітання, що надійшли на адресу ювіляра від письменника Павла Вольвача, від випускниці ЗНУ Світлани Семенюк, яка привітала Віталія Федоровича від імені української діаспори у Великобританії, а також від багатьох провідних вітчизняних вишів, від тих, де працюють його колишні аспіранти, і від тих, з якими Віталій Федорович співпрацював як науковець, журналіст, член державної екзаменаційної комісії, член спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських дисертацій. Свої найкращі побажання надіслали колективи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Криворізького державного педагогічного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Донбаського державного педагогічного університету та інших вишів.

Таміла Тарасенко

Схожі новини