Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентів біологічного факультету ЗНУ запросили до наукової співпраці

Студентів біологічного факультету ЗНУ запросили до наукової співпраці

24.10.2012 16:39 Все Факультети Біологічний Проблемна група біологічний факультет Наукове товариство студентів та аспірантів

Сьогодні на біологічному факультеті ЗНУ відбулась презентація проблемних груп, які діють в рамках роботи НТСА. Окрім студентів 1-2 курсів на заході були присутні декан факультету Людмила Омельянчик, завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології Валерій Домніч, старший викладач кафедри Володимир Вовченко та інші викладачі факультету, а також гість нашого університету – професор Інституту еволюційної морфології та екології тварин ім. Сєвєрцова (Росія) Віктор Орлов.

Презентацію провела голова Наукового товариства студентів та аспірантів факультету Людмила Макєєва. Студенти - учасники проблемних груп - розповіли про напрямки діяльності науково-дослідних груп на різних кафедрах факультету.
Так, на кафедрі хімії давно працює дослідна група «Біоорганічна хімія». Її очолюють професори Людмила Омельянчик та Олександр Бражко. Докладніше про діяльність групи та про участь у різного роду наукових заходах розповіла Людмила Олександрівна.
Також була представлена діяльність груп кафедри імунології та біохімії – «Біоритм» (керівник – професор Надія Колісник) та «Морфофункціональний стан активності нейтрофілів» (керівник -доцент Наталія Новосад), кафедри загальної та прикладної екології і зоології – групи «Сучасна ентомологія» (під керівництвом доцентів Валерія Горбаня та Наталії Воронової) та інших.
Гість із Росії - професор Віктор Орлов - розповів присутнім про мету його візиту до України, зокрема, до ЗНУ. Він займається проблемою коней Пржевальського, які занесені до всесвітньої Червоної книги. Мова йшла про заходи щодо відновлення популяції цих тварин у природі. При цьому, як зауважив вчений, зоопарки не вирішують проблеми збереження тварин: малі групи цих тварин в умовах зоопарків приречені вимирати, тому їх треба відновлювати за рахунок інших – більш чисельних. Тільки напіввільне утримання табунів на території заповідників може вирішити проблему продовження роду цих тварин на наступні 100-200 років. Сьогодні російські вчені мають намір співпрацювати з українським Біосферним заповідником «Асканія-Нова» та кафедрою мисливствознавства та іхтіології ЗНУ з цієї проблеми.
Завідувач кафедри Валерій Домніч також наголосив на необхідності відновлення й інших видів тварин, занесених до Червоної книги, і закликав студентів та аспірантів приєднатися до цієї важливої роботи.
На завершення заходу декан біологічного факультету Людмила Омельянчик повідомила присутнім, що в цьому році наш університет, зокрема біологічний факультет, знову виборов право на проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біологічних наук, і запросила приєднатися до участі у конкурсі.

Олена Хлистун

Схожі новини