Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології ЗНУ відбувся семінар-практикум для вчителів іноземних мов

30.10.2012 12:47 Факультет іноземної філології

30 жовтня 2012 року на факультеті іноземної філології відбувся 13 семінар-практикум для вчителів іноземних мов шкіл Запоріжжя.

Викладачі факультету почали набувати безцінний досвід організації та проведення методичних семінарів шість років тому, у 2007 році. Були помилки, невпевненість у своїх силах, але й були окремі перемоги, завдяки яким сьогодні можна із впевненістю сказати – ми змогли згуртувати навколо себе небайдужих людей, справжніх професіоналів, які цікавляться інноваціями у методиці викладання іноземних мов та готові сприймати нове, поширювати свій досвід та ділитися своїми напрацюваннями з колегами.
Починаючи з 2010 року факультет співпрацює з інформаційно-аналітичним методичним центром департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради. За організаційній допомоги методиста центру Ірини Семенівни Нагорнової семінари набули неабиякої популярності серед вчителів шкіл міста.
Звертаючись до колег, декан факультету Г.Ф. Морошкіна подякувала їм за хорошу підготовку учнів, які у цьому році вступили до факультету іноземної філології, адже першокурсниками ФІФ стали по 7-8 випускників окремих шкіл міста Запоріжжя (46, 93, 59,71,99 тощо)!
У програмі чергового семінару була доповідь д. п. н., професор кафедри англійської філології Пахомової Т.О. на тему «Сучасна іншомовна освіта (початкова школа)» та 8 семінарів, які провели: доктор наук, волонтер Корпусу Миру Міс Конні Постеллі (Методи навчання навичок критичного та аналітичного письма); к.ф.н., доц. каф. романської філології Стуліна Є.В. (Еволюція лексичної системи французької мови); викладач кафедри німецької філології Ріхтер О. О. (Музика та поезія на уроці німецької мови); к.ф.н., доц. каф. англійської філології Лазаренко Д.М. (Новітні тенденції викладання зарубіжної літератури в сучасному освітньому просторі); к.ф.н., доц. кафедри англійської філології Голуб Ю.І. (Керівництво науково-дослідною роботою учнів у межах МАН); ст. викладач кафедри англійської філології Шевчук О.В. (Ефективні методи формування граматичних навичок учнів на просунутому рівні); ст. викладач кафедри романської філології ДНУ ім.. Гончара Палькевич О.С. (Використання відео матеріалів для формування мовленнєвої компетенції); ст. викладач кафедри німецької філології Шапочка Н.В. (Міжнародні екзамени з німецької мови для учнів: структура типів завдань).
Декан факультету довузівської підготовки І.М. Бакаленко проінформувала шкільних вчителів про роботу підготовчих курсів ЗНУ, пробне тестування, яке щороку проводиться у нашому університеті, роздала університетський та факультетський рекламний матеріал.
Під час перерв вчителям було запропоновано виставку найсучасніших видань з методики викладання іноземних мов, також викладачі факультету та вчителя шкіл мали змогу поспілкуватися у невимушеній обстановці під час кава-брейку.
Студенти факультету, як і завжди, не були осторонь – вони запропонували вчителям переглянути виставу німецькою мовою «Бременські музиканти», яку підготувала театральна студія «Індиго» (керівник – студентка 5 курсу Демідкіна Катерина, спеціальність німецька мова та література).
Жоден із вчителів не лишився байдужим. Враження було одностайним – дуже добре, оцінка «відмінно», а побажання – і надалі проводити подібні семінари. Традиційно завдяки цьому заходу факультет поширив базу даних майбутніх абітурієнтів, яких запрошуватиме на різні заходи іноземними мовами.

Заступник декана ФІФ з профорієнтаційної роботи Ємельянова В.М.