4 грудня в залі судових засідань юридичного факультету Запорізького національного університету відбулося розширене семінарське заняття. Його організаторами виступили студенти групи 3421-1. Вони обрали для заняття форму «ділової гри» - інсценованої процедури зняття голови держави з поста в порядку імпічменту, на прикладі застосування норм Конституції США.
У заході взяли участь викладачі юридичного факультету - доцент Олександр Ганзенко, викладачі юридичного факультету Микола Мартинов і Наталія Бровченко. Також на семінар завітали представники прес-центру Наукового товариства студентів і аспірантів ЗНУ.
Захід відбувався в два етапи: розгляд «статей імпічменту» Президента США у Палаті Представників та «квазісудовий» процес в Сенаті, на якому мала вирішуватися доля рішення про усунення Президента США з посади. При цьому «Президента США» звинувачували у двох злочинах: отримані хабара та державній зраді. Під час гри обвинувачення в державній зраді ґрунтувалося на здійсненні «Президентом» тиску на ЦРУ з метою закриття справи, порушеної проти представника приватної компанії, що продавала американську зброю за кордон тій державі, яка веде війну проти США. Цей тиск, на думку обвинувачення, був зумовлений отриманням «Президентом США» неправомірної вигоди від хазяїна цієї приватної компанії.
Палата Представників відкинула звинувачення в одержанні хабара, натомість передала на розгляд Сенату обвинувачення в державній зраді. Сформулювавши свої вимоги, сторони розпочали допит свідків. Процес допиту продемонстрував достатньо високий рівень володіння процесуальними інструментами. У результаті обвинувачення підтримала третина сенаторів, що не дозволило схвалити статті імпічменту.
За вміння коректно ставити запитання, особливу виваженість було відзначено представника обвинувачення Дмитра Калниша; за вміння максимально використати всі процесуальні можливості - Євгена Артьомова; за переконливість, вміння чітко сформулювати свої думки під час промов - Ольгу Піскоху, Маргариту Сердюк, Аліну Лебідь; блискуче виголошення заключного слова - Михайла Шевченка; об’єктивізм та неупередженість на посаді голови Палати Представників - Юлію Гавриленко і суддю Сенату Ксенію Курач, за чітку організацію ділової гри - Вероніку Свиридову. Також були відзначені студенти, які виступали у ролі свідків - Антон Антонович, Іван Шумейко, Аліна Павелко, Анастасія Сідельникова, експерт Лілія Козакул; «представники» і «сенатори» - студенти груп 3421-1, 3421-2, 3421-3, 3422-4.
Проведення такого роду заходів сприятиме розвитку практичних умінь і навичок студентів у сфері процесуального права.
Юридичний факультет ЗНУ