Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Командно-штабне навчання як удосконалення роботи збірного евакуаційного пункту

Командно-штабне навчання як удосконалення роботи збірного евакуаційного пункту

05.12.2012 10:45 Торговий коледж навчання

27 листопада на базі Торгового коледжу ЗНУ проводилося командно-штабне навчання цивільного захисту «Робота збірної евакуаційної комісії у разі прориву греблі Дніпровської ГЕС».

Законодавство України в галузі цивільного захисту визначає, що саме евакуаційна комісія планує та практично виконує евакуаційні заходи щодо організованого виведення працівників об’єкта та членів їх сімей із районів можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, екологічного та воєнного характеру, і розміщує в безпечному районі в разі виникнення безпосередньої загрози їх життю або заподіяння шкоди здоров’ю.
Командно-штабне навчання організоване відповідно до вимог наказу начальника цивільного захисту м. Запоріжжя міського голови від 03. 01. 2011 № 1 «Про основні завдання цивільного захисту м. Запоріжжя на 2012 рік».
У проведенні навчання брали участь фахівці Управління з питань попередження НС та ЦЗН Запорізької міської ради, члени робочої групи МНС України та працівники підприємств, які входять до складу евакуаційного пункту. Відповідальним за проведення заходу виступив заступник голови районної евакуаційної комісії І. Рогачов, який спланував та організував роботу збірного евакуаційного пункту.
Основні зусилля учасників кожної з груп евакуаційного пункту були спрямовані на виконання своїх обов’язків та виконання завдань, передбачених планами реагування в разі загрози та виникнення НС. Були виконані такі завдання: розподілення постраждалого населення (у даному випадку 30 осіб) за транспортом; формування пішохідних колон; ведення обліку евакуйованих; супроводження та підтримання порядку серед них; організація медичного забезпечення на маршрутах руху; вирішення питань забезпечення транспортом евакуації документів і майна; організація зустрічі евакуйованих у пункті призначення.
Проведення командно-штабних навчань – це комплексна і завершальна форма, яка направлена на всебічну підготовку та удосконалення спільних дій і навичок робочої групи евакуаційного пункту, що є запорукою швидкої та організованої евакуації населення при виникненні надзвичайної ситуації.

Шпак К. С.
майстер виробничого навчання
НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області

Схожі новини