Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні економісти-кібернетики підбили підсумки виробничої практики

Майбутні економісти-кібернетики підбили підсумки виробничої практики

14.01.2013 14:01

10 січня в Запорізькому національному університеті на кафедрі економічної кібернетики відбулась щорічна звітна конференція з виробничої практики студентів напряму підготовки «Економічна кібернетика».

Кафедра економічної кібернетики ЗНУ має сталі зв’язки з великою кількістю підприємств та установ нашого міста, зокрема ВАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Приватбанк», ТОВ «Проком», ТОВ «Запорізький завод зварювальних флюсів і скловиробів», ПАТ «Електроремонт», а також Управлінням пенсійного фонду та Головним управлінням економіки Запорізької обласної державної адміністрації тощо.
Слід відзначити, що цього року участь у роботі конференції взяв директор департаменту інформаційних технологій ПАТ «Промінвестбанк» Олександр Олешко (м. Київ), який минулого року посів перше місце у всеукраїнському конкурсі ІТ-директорів Best CIO. Олександр Олешко ознайомив майбутніх фахівців із сучасними інформаційними технологіями, що застосовуються в банківський діяльності, а також докладно розповів про власний досвід впровадження ERP-системи Oracle e-Business Suite в діяльність ПАТ «Промінвестбанк» на території України. У результаті впровадження цієї системи відбулася централізація управління ресурсами, що сприяло покращенню показників діяльності.
Спеціальність «Економічна кібернетика» належить до групи гуманітарних спеціальностей та забезпечує ґрунтовну підготовку фахівців у галузі економіки. Проте, відмінність випускників цієї спеціальності від інших економістів полягає у володінні також ґрунтовними знаннями та навичками, що належать до компетенції точних наук: інформаційних технологій, математичного моделювання та прогнозування. Результатом проходження практики студентами є вирішення конкретних практичних завдань, наприклад, прогнозування динаміки цін на сировину та кінцеву продукцію, оптимізація транспортних маршрутів, створення та удосконалення прикладних інформаційних систем тощо.
Знання, отримані випускниками, дозволяють їм працювати фахівцями в сфері IT-технологій, яка є однією з самих динамічних, та аналітиками в різних галузях економіки, у яких сьогодні є найбільша потреба на ринку праці. Економіста-кібернетика справедливо вважають моделлю економіста ХХІ століття.

Кафедра економічної кібернетики ЗНУ