Науковці та викладачі ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу «Патріотизм як фактор соборності України»
21 січня у стінах Запорізької обласної ради відбулося засідання круглого столу «Патріотизм як фактор соборності України», присвяченого Дню Соборності та Свободи України, який відзначається 22 січня.
У ньому взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гамов, начальник Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Олександр Верозубов, начальник управління Запорізької обласної ради Ігор Грозовський, депутати облради, представники студентської, учнівської та трудової молоді ЗМІ.
Організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада, КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді», Запорізький національний університет та інші.
Модератором круглого столу став д.філос.н., професор, декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський. Право відкрити круглий стіл було надано директору КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Наталії Власовій.
У заході також взяли участь науковці та викладачі ЗНУ: к.філос.н., доцент, зав. каф. політології ф-ту соціології та управління ЗНУ Тетяна Ніколаєва, д.політ.н., професор каф. політології ф-ту соціології та управління ЗНУ Євген Цокур та інші представники запорізьких вищих навчальних закладів, а також освітніх кіл, методисти відділів освіти м. Запоріжжя, студентська та трудова молодь і, звісно ж, представники громадських організацій.
Андрій Гамов зазначив, що «на превеликий жаль, зараз Україна переживає чергову хвилю кризи, від якої особливо страждають промислові підприємства країни. І в період таких жорстких випробувань особливо важливо, щоб люди відчували прагнення до єдності. Саме завдяки цьому Україна зможе вийти з кризи, адже спільними зусиллями ми зможемо зробити для цього все необхідне». Також посадовець зазначив, що в Запорізькій області проживають представники понад 130 національностей, але це не заважає людям жити в мирі, бо всіх їх об’єднує бажання жити в злагоді та взаєморозумінні.
За словами доктора історичних наук, професора Федора Турченка, проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки стало можливим завдяки тому, що в обох республіках при владі знаходились національні уряди, обрані народом.
- Незважаючи на те, що східні та західні регіони України протягом тривалого часу були розрізнені, через що мали різні традиції, культуру та менталітет, у них була спільна мета – об'єднати українські землі в одну незалежну державу. Бажання людей жити в єдиній, соборній Україні назавжди залишилося в свідомості громадян. Одним із проявів цього бажання була акція «Живий ланцюг» у 1990 році, коли близько трьох мільйонів українців взялися за руки та з'єднали Львів та Київ на знак єдності Сходу та Заходу, - зазначив Федір Турченко.
Під час засідання круглого столу учасники обговорили історичне значення події та загальнодержавного свята – Дня Соборності та Свободи України для патріотичного виховання громадян країни, роль соборності у формуванні громадянина-патріота сучасної України, нагальні проблеми в розвитку України як виклики патріотичній свідомості, а також перспективні напрямки патріотичної діяльності сучасного покоління українців у вирішенні проблем соборності України.
Кафедра соціології
Факультет соціології та управління