Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ з робочим візитом завітали представники чеського вишу

До ЗНУ з робочим візитом завітали представники чеського вишу

22.01.2013 12:32 Університет міжнародна діяльність історичний факультет філологічний факультет економічний факультет

22 січня до Запорізького національного університету з робочим візитом завітала делегація з університету імені Яна Е. Пуркіне (Усть-над-Лабем; Чеська Республіка). Проректор з міжнародних зв’язків чеського вишу Зденек Радвановський, керівник Центру додаткової освіти педагогічного факультету Радим Хорлечек і керівник Освітнього центру «Association» (м. Прага) за участі представників Запорізької торгово-промислової палати зустрілися із керівництвом ЗНУ і деканами його факультетів, обговоривши перспективи подальшої співпраці між нашими вишами.

Візит чеської делегації розпочався із зустрічі з ректором Запорізького національного університету, професором Миколою Фроловим, проректором із наукової роботи, професором Віктором Грищаком і начальником відділу з міжнародних зв'язків та роботи з іноземними студентами Оленою Тупахіною. Також на заході були присутні декан історичного факультету Віктор Ткаченко, декан філологічного факультету Тамара Хом’як і декан економічного факультету Алла Череп.
Іноземних гостей університету зацікавила інформація про міжнародну діяльність ЗНУ, зокрема, про те, що в минулому році він став одним із трьох вітчизняних вишів, які беруть учать у міжнародній освітній програмі «Сократ Еразмус». Як зазначили польські освітяни, їхній виш уже має ділові контакти з чотирма українськими університетами і вони приїхали до Запорізького національного зі сподіванням на подальшу плідну співпрацю між нашими вишами.
Серед питань, які обговорили під час зустрічі, - можливість організації навчання для студентів чеського університету спеціальності «ділова російська мова» на філологічному факультеті ЗНУ. Зокрема, йшлося про можливі короткотермінові стажування для студентів та викладачів із цієї дисципліни на базі нашого університету. Також Микола Фролов зазначив, що зараз на філологічному факультеті проходить ліцензування нових спеціальностей: «Переклад (російська, українська, польська мови)» і «Переклад (російська, українська, болгарська мови)». Микола Олександрович висловив сподівання, що у перспективі можна буде вести мову про відкриття спеціальності, де однією із мов перекладу буде чеська.
Присутні на зустрічі обговорили перспективи впровадження програми подвійного диплому на економічних факультетах університету імені Яна Е. Пуркіне та ЗНУ. Чехів зацікавила схожа програма із природничих дисциплін, яка діє на базі Запорізького національного університету та Університету Дю Мен (Франція).
Під час заходу розглядалися також можливості проведення спільних літніх шкіл історико-культурного спрямування, присвячених історії Запорізького регіону і його економічної географії, на базі нашого університету. Згадали і про перспективні напрями можливої співпраці між Центром додаткової освіти педагогічного факультету університету імені Яна Е. Пуркіне та Центром післядипломної освітити ЗНУ.
За результатами обговорення перспектив співпраці між вишами представники чеської сторони запропонували підписати загальний договір із тим, щоб у подальшому факультети обох вишів мали змогу створювати спільні конкретні робочі програми.
На завершення зустрічі ректор ЗНУ Микола Фролов подарував гостям ювілейну книгу, у якій йдеться про історію, досягнення та сьогодення нашого вищого навчального закладу. Чеські викладачі побували на історичному, філологічному та економічному факультетах, ознайомилися з їхньою матеріальною базою та викладацьким складом. Також для них провели екскурсію студмістечком Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини