Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Прилад для життя – від студентки біологічного факультету

Прилад для життя – від студентки біологічного факультету

04.03.2013 16:11 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку «Природа-людина-виробництво-екологія»

Наприкінці лютого в Києві відбувся традиційний щорічний Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку «Природа-людина-виробництво-екологія». Студентка біологічного факультету ЗНУ Тетяна Красна посіла у фінальному етапі конкурсу ІІ місце.

Від початку поточного наукового року Тетяна працювала під керівництвом доцента кафедри фізіології з курсом ЦО Григорія Чаусовського над розробкою свого корисного приладу, який отримав назву «Побутовий експрес-індикатор лактаційного маститу в жінок». Свою наукову розробку студентка представила в секції «Медицина та охорона здоров’я». Прилад був високо оцінений компетентною комісією. Тетяна Красна здобула почесне ІІ місце в конкурсі та отримала грамоту від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Сама Тетяна розповіла про актуальність свого винаходу: - Прилад легкий і доступний у використанні. Він дозволяє виявити субклінічні стадії маститу – тобто період, коли захворювання ще не проявляє себе, і таким чином попередити перехід субклінічних форм у клінічні. При захворюванні не можна годувати дитину грудним молоком, а діагностика за допомогою експрес-індикатора дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях та запобігти навіть хірургічному втручанню.
Документи вже підготовлені до подання в Украпатент, і Тетяна сподівається, що невдовзі ці корисні для життя прилади жінки зможуть купувати в будь-якій аптеці.

Олена Хлистун

Схожі новини