Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели творчий вечір, присвячений пам’яті поета і філософа Євгена Маланюка

На філологічному факультеті провели творчий вечір, присвячений пам’яті поета і філософа Євгена Маланюка

07.03.2013 09:44 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет свято

Початок березня видався багатим на творчі здобутки для філологічного факультету Запорізького національного університету. Його студенти та викладачі підготували низку тематичних вечорів, приурочених до визначних дат у житті знакових постатей вітчизняної культури. Так, 6 березня в актовій залі ІІ навчального корпусу майбутні філологи підготували музично-драматичну композицію до 45-річчя з дня смерті одної з найяскравіших постатей української культури ХХ століття - Євгена Маланюка.

Заради того, аби розкрити перед глядачами всю складність і багатогранність цієї творчої особистості, свої зусилля об’єднали студенти першого і другого, четвертого і п’ятого курсів. Зі сцени пролунали вірші з різних збірок Євгена Маланюка, пісні на його слова. На найвідоміші вірші поета, що ілюструють створений ним міф про «степову Елладу» й історіософічні погляди цього мислителя, учасники вечора розіграли драматичні композиції. Аби увиразнити свої виступи, студенти підготували слайд-шоу та відеоматеріали, які проілюстрували ключові моменти біографії митця та його творів.
Ведучі заходу – Галина Пишна та Юлія Корнієць - нагадали глядачам про непересічне значення творчості Євгена Маланюка для становлення української культури. Поет усе своє життя, навіть вдалині від Вітчизни, у вимушеній еміграції, прожив, керуючись рядком із власного вірша, що перетворився на гасло: «Як в нації вождів нема, тоді вожді її - поети». Тому письменник, літературознавець, філософ усе своє життя присвятив своїй Батьківщині.
Саме це в своїх виступах намагалися передати Олексій Фролов, Микола Білик, Людмила Єгорова, Ксенія Шмиголь, Антоніна Журавель, Анна Полякова, Ольга Федько, Юлія Данилюк та інші учасники вечора.
Глядачі в залі не залишилися байдужими до їх зусиль, вони уважно стежили за дійством на сцені. Наприкінці ж вечора всі присутні аплодували акторам стоячи. Багато однокурсників підійшли до учасників заходу, аби привітати їх із вдалими виступами і висловити своє захоплення.

Таміла Тарасенко

Схожі новини