Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ урочисто відзначили 199-річчя з дня народження Кобзаря

У ЗНУ урочисто відзначили 199-річчя з дня народження Кобзаря

14.03.2013 10:22 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет свято

«Іскра великого вогню» - таку назву мала літературно-музична композиція, приурочена представниками філологічного факультету Запорізького національного університету до 199 річниці від дня народження Тараса Шевченка. Цього разу учасники заходу вирішили привернути увагу глядачів не лише до біографії Кобзаря та його видатної творчості, але й до впливу багатогранного генія Шевченка на українських митців ХІХ-ХХІ століть.

Згідно з багаторічною традицією свято розпочалося урочистим покладанням квітів до пам’ятника і погруддя Кобзаря, розташованих на території нашого вишу в першому та біля третього навчальних корпусів. Цього разу почесну місію доручили студенткам філологічного факультету Анастасії Лупинос, Аліні Боєвій, Вікторії Омельченко й Анастасії Ганько.
Ведучі заходу – Галина Пишна й Олексій Фролов – звертаючись до залу, зауважили, що для всіх нас Тарас Шевченко значить настільки багато, що створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо. Однак, це – ілюзія. «Він росте і розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Тараса Шевченка», - наголосили вони.
Саме тому цього разу учасники заходу вдалися до незвичного формату: Микола Білик, Людмила Єгорова, Ксенія Шмиголь, Антоніна Журавель, Анна Дворна та інші студенти не лише декламували вірші Кобзаря і виконували відомі пісні на його слова, але й говорили про його духовних послідовників – митців ХІХ–ХХІ століть. Вони звернулися до віршів Лесі Українки, Євгена Маланюка, Василя Стуса, Дмитра Павличка, Віталія Колодія, до прози Івана Франка й Юрка Ґудзя, аби показати глядачам, наскільки непідвладною часу залишається творчість
Шевченка. На їх думку, саме завдяки цьому стали можливими творчі діалоги між митцями різних століть, небайдужими до долі рідного народу, і навіть простежуються паралелі в біографіях, скажімо, Тараса Шевченка й Василя Стуса. Кадри слайд-шоу - пам’ятники Шевченку в різних містах України, цитати відомих мислителів та митців щодо значення його творчості - супроводжували всі виступи та створювали відповідний настрій вечора.
Кожен номер святкової програми супроводжувався гучними оплесками глядачів. Фінальному ж номеру, під час якого на сцену вийшли всі учасники заходу, присутні в залі аплодували стоячи.
Нагадаємо, що літературно-музичний вечір завершив цілу низку заходів, присвячених дню народження Кобзаря. Також на цьому тижні в університеті провели літературознавчу вікторину «Чи знаєте ви Тараса Шевченка?». Студенти ЗНУ взяли активну участь у Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі імені Т. Шевченка. Саме зараз у Києві відбувається підбиття підсумків його заключного етапу. Викладачі філологічного факультету нещодавно повернулися з Всеукраїнської науково-практичної конференції «Тарас Шевченко і сьогодення» (Сімферополь). Доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко опублікувала в газеті «Запорізька Січ» матеріал, присвячений значенню творчості Кобзаря.

Таміла Тарасенко,
Юлія Балкова

Схожі новини