Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На математичному факультеті ЗНУ створено новий кластер

На математичному факультеті ЗНУ створено новий кластер

14.03.2013 16:26 Все Факультети Математичний Математичний факультет

У Запорізькому національному університеті представники математичного факультету створили кластер на базі шести спеціальних серверних комп’ютерів. Завдяки цьому обладнанню представники факультету зможуть одночасно вирішувати цілу низку важливих задач.

Необхідне для цього обладнання придбали на грант Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень на 2011 рік, який виборов декан математичного факультету, доктор технічних наук, професор Сергій Гоменюк. Сергій Іванович виступив й ініціатором створення кластеру – комп’ютерів, з’єднаних в єдину операційну систему, що дозволяє використовувати їх для спільного вирішення низки питань. Шість комп’ютерів вмонтували у спеціальну стійку-шафу, серверна знаходиться в І навчальному корпусі ЗНУ, а запити до кластеру надходитимуть через комп’ютерну мережу. Усі необхідні мережеві інтерфейси вже налаштовані, і в перспективі кластер зможе працювати цілодобово.
У фізичному монтажі одиниць кластеру були задіяні фахівці Центру інформаційних технологій ЗНУ, а налаштовували роботу кластера старший викладач кафедри інформаційних технологій Євген Бровченко та старший викладач кафедри математичного моделювання Сергій Чопоров. Представники факультету збираються використовувати створену систему для вирішення низки питань як на факультетському, так і на загальноуніверситетському рівні. Однією з головних перспектив викладачі математичного факультету вбачають використання паралельних технологій, а в майбутньому – і відкриття нової спеціальності на факультеті. У перспективі на факультеті планують за рахунок нових грантів, на здобуття яких його викладачі вже подали заявки, нарощувати обчислювальну потужність кластера. Тоді його можна буде використовувати як загальноуніверситетський сервер чи для зберігання даних співробітників.

Таміла Тарасенко

Схожі новини