Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проблеми територіального управління та розвитку ЖКГ обговорили в ЗНУ

Проблеми територіального управління та розвитку ЖКГ обговорили в ЗНУ

22.03.2013 11:16 Круглий стіл територіальне управління

У Запорізькому національному університеті вчора пройшло засідання круглого столу з обміну досвідом впровадження сучасних технологій у галузі територіального управління на прикладі європейських міст. Участь у ньому взяли представники Запорізької міської ради, громадських організацій і підприємств, зокрема заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства м. Запоріжжя Михайло Квятковський, голова міської громадської організації «Людина і суспільство» Володимир Волох, директор ЕСКО «Екологічні системи» Василь Степаненко та інші, а також фахівці ЗНУ та ЗДІА.

Засідання відкрив проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ Володимир Волков. Він окреслив тематику круглого столу та представив доповідачів. Сфера територіального управління – нагальне питання, яким опікуються країни Європи вже багато років, а саме – санація та паспортизація будівель, енергозбереження, раціональне користування житловим фондом, інформатизація даних, ефективне управління з використанням інформаційних ресурсів тощо. На території України цей напрям лише недавно започаткований, тому зацікавив як працівників галузі менеджменту, так і державного управління. Актуальна тематика круглого столу привернула увагу і засобів масової інформації – представників ЗОДТРК «Запоріжжя» та «Репортера. UA».
Сьогодні відбувається реформування галузі ЖКГ міста Запоріжжя, але досі існує багато невизначених питань щодо сфери діяльності ОСББ, співпраці цих організацій тощо. Про досвід, який зараз ефективно використовує Німеччина, зокрема місто Берлін, у галузі інфраструктурного розвитку та можливості застосування технологій інституту Фасіліті Менеджменту розповів присутнім його директор, професор Вольфганг Шмаль. Він коротко ознайомив присутніх з науково-технологічним районом Берлін-Адлерсхоф, на території якого розташований інститут, і розповів про програмні продукти, які розробляють німецькі фахівці в галузі оптимізації територіального управління. Увага присутніх також була акцентована на реформуванні публічного господарського сектору. Як зауважив пан Шмаль, в умовах матеріальної обмеженості в ресурсах, доволі ефективним став перехід управління з «одних рук» до новостворених об’єднань, груп, концернів, тобто від адміністративного менеджменту – до публічного.
Представлений у доповіді матеріал викликав жвавий інтерес присутніх, дискусію та низку запитань. Представники міської влади та організацій, що взяли участь у засіданні, наголосили на тому, що пілотні проекти з санації, паспортизації та енергозбереження вже готуються. Але виникає ціла низка проблем і питань у ході їх розробки. І тут знадобляться як досвід німецьких спеціалістів, так і допомога фахівців ЗНУ, які займаються цими напрямами вже не перший рік.
На засіданні також була представлена доповідь доцента кафедри менеджменту організацій та логістики Людмили Горошкової «Санація та збереження житлового фонду Запоріжжя». Напрацювання в галузі оптимізації житлового управління були зроблені та представлені на прикладі міської багатоповерхівки, що розташована за адресою вул. Дорошенка, 6-А. Це перше дослідження такого масштабу представляє інтерес для розпочатої спільної науково-практичної діяльності з подальшим впровадженням технологій широкого використання.
Учасники круглого столу домовилися про створення об’єднаної україно-німецької ділової платформи з питань ЖКГ, використання досвіду м. Берліна з управління територіями для розробки концептуальних засад розвитку енергоменеджменту в Запоріжжі. За результатами роботи круглого столу будуть підготовлені пропозиції щодо проведення спільних наукових досліджень з об’єднанням «Адлерсхоф».
У ході бесіди була також окреслена низка проблем, що супроводжує управління будівлями на території України, а саме – великий період окупності (майже 40 років) порівняно з європейськими можливостями (до 10 років). І ці питання теж потребують ретельного розгляду на наступних засіданнях круглого столу.

Олена Хлистун

Схожі новини